Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Po boku vagnerovcov v Bachmute bojujú aj ruskí výsadkári

Za ostatných 24 hodín bolo v oblasti Bachmutu viac ako 50 bojových stretov medzi ukrajinskými a ruskými silami.

11.3.2023 (SITA.sk) – Ruským žoldnierom vo Vagnerovej skupine v bojoch v Bachmute na východe Ukrajiny v prípade väčšiny bojových skupín pomáhajú ruskí výsadkári.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Hovorca ukrajinských ozbrojených síl Serhij Čerevatyj to povedal v sobotu v štátnej televízii. Ukrajina podľa neho ešte nezničila Wagnerovcov, ale je na ceste k ich zničeniu. Informuje o tom televízia CNN. Za ostatných 24 hodín bolo v oblasti Bachmutu viac ako 50 bojových stretov medzi ukrajinskými a ruskými silami, povedal tiež Čerevatyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Nepriateľ celý týždeň, rovnako ako predchádzajúci týždeň, aktívne viedol bojové operácie. Včerajšok nebol výnimkou. Za posledných 24 hodín nepriateľ zaútočil na naše pozície v sektore Bachmut 157-krát delostrelectvom a viacerými raketami,“ povedal tiež hovorca. Samotné mesto Rusko podľa neho napadlo 16-krát a odohralo sa tam 23 bojových stretov.

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt, Vagnerovci
Zdroj: SITA.sk – Po boku vagnerovcov v Bachmute bojujú aj ruskí výsadkári © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií