fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Po daždi príde poriadne mrazivé počasie

Ku koncu týždňa sa na našom území začne počasie zlepšovať. Vlna výrazných zrážok, ktorá nás sužovala niekoľko dní definitívne ustane a konečne nás čaká oveľa príjemnejšie počasie.

Máte tip? napíšte nám mailom

Od nedeľňajšieho večera sužuje Slovensko výdatný lejak. Ten prinášajú jednotlivé oblasti nízkeho tlaku vzduchu, ktoré sa do našej oblasti dostávajú z oblasti Jadranu. Okolo týchto tlakových níži sa obtáča rozsiahle zrážkové pole a práve to prináša výdatné zrážky.

Zrážky naše územie potrápia do nedele. Definitívne by mali zrážky ustať počas nedeľňajšieho rána a v nasledujúcich dňoch už bude počasie oveľa príjemnejšie.

Tlaková níž, ktorá aktuálne ovplyvňuje počasie na našom území sa totiž odsunie z nášho územia smerom k severovýchodu a po jej okraji do našej oblasti prenikne chladný vzduch od severozápadu.

Súčasne sa v tomto chladnom vzduchu nad naše územie nasunie výbežok tlakovej výše. Na našom území tak zavládne konečne stabilné počasie bez zrážok. Vrátia sa však ranné hmly a nízka oblačnosť.

Od nedele sa treba pripraviť aj na chladnejšie dni. Maximálne denné teploty sa na našom území budú pohybovať od +4 do +11 °C, no oveľa chladnejšie bude vo večerných a v nočných hodinách. Ranné teploty budú klesať na +5 až -2 °C – Mrazy hrozia predovšetkým na severe územia a v dolinách a v kotlinách, no s prízemnými mrazmi treba od pondelka počítať na celom našom území.

Prečítajte si tiež:
Čaká nás teplé počasie. Obmedzí to šírenie koronavírusu?
Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií