fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Po jednej svadbe v Bardejove je skoro 70 infikovaných, čísla nie sú konečné

Po svadbe, ktorá sa konala v reštaurácii v Bardejovských Kúpeľoch, počet nakazených v okrese Bardejov vzrástol na 67.

Máte tip? napíšte nám mailom

,,Minulý týždeň sme mali 16, teraz už máme 67 pozitívnych prípadov. Ešte nemáme celú analýzu spravenú, lebo preverujeme ďalšie a ďalšie prípady, aj tie, ktoré nesúvisia s touto svadbou. Predpokladám, že to číslo bude ešte vyššie a tam sa už jednoznačne naozaj nedá určiť, kto bol ten, kto to na svadbu ‘doniesol’,” uviedol vedúci oddelenia epidemiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bardejove Július Zbyňovský, informujú tvnoviny.sk.

Premiér Igor Matovič už v minulosti zdôrazňoval, že najhoršie je to so svadbami, kde sa stretávajú často krát ľudia z celého Slovenska či zahraničia a najviac rizikový je podľa neho tanec, kde sú ľudia v tesnej blízkosti.

Akciová spoločnosť Bardejovské kúpele na svojej stránke informuje, že kúpele sú naďalej v plnej prevádzke, keďže išlo o prenajatý reštauračný priestor, ktorý nie je v ich správe.

V nemocniciach je hospitalizovaných 197 pacientov

V nemocniciach je hospitalizovaných 197 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 168 z nich. Na JIS je 16 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 15 pacientov.

Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 5086

Celkový počet pozitívne testovaných ľudí v našej krajine doteraz je 9343, od začiatku vypuknutia ochorenia sa u nás urobilo 447 940 laboratórnych testov.  Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 5086.

 

Prečítajte si tiež:
Mimoriadne: Testovanie na COVID-19 pred operáciou prebehne už len u rizikových pacientov
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tvnoviny

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií