Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Po náletoch vo vojenskej štvrti Gazy zahynulo asi päťdesiat bojovníkov Hamasu, tvrdí izraelská armáda

Izraelská armáda tiež uviedla, že zhabala dokumenty vojenskej spravodajskej služby, ktoré patria Hamasu.

9.11.2023 (SITA.sk) – Izraelská armáda tvrdí, že zabila približne 50 bojovníkov z militantnej skupiny Hamas po vykonaní náletov v takzvanej „vojenskej štvrti“ mesta Gaza neďaleko nemocnice Šífa. Referuje o tom spravodajský web news.sky.com.

V súvislosti s touto nemocnicou sa v uplynulých dňoch špekulovalo, že v nej Hamas hromadil zbrane, aby maximalizoval prípadné civilné obete. Militanti z Hamasu to však popierajú.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Izraelčania vo vyhlásení uviedli, že v koordinovanom útoku za účasti pechoty, tankov, ženistov, špeciálnych síl a letectva „pracovali na vyčistení oblasti a neutralizácii teroristickej infraštruktúry, vrátane širokej siete podzemných tunelov“.

Izraelská armáda tiež uviedla, že zhabala dokumenty vojenskej spravodajskej služby, ktoré patria Hamasu. Oblasť je podľa nej „srdcom spravodajských a operačných aktivít“, kde Hamas plánoval útoky zo 7. októbra.

Medzitým militantné hnutie Hamas uviedlo, dosiaľ pri izraelských náletoch zahynulo 10 812 Palestínčanov, z toho 4 412 detí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk – Po náletoch vo vojenskej štvrti Gazy zahynulo asi päťdesiat bojovníkov Hamasu, tvrdí izraelská armáda © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií