fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Po páde lavíny vo francúzskych Alpách hlásia mŕtvych, počet ešte nie je konečný (video)

Lavína spadla z ľadovca Armancette v regióne Horné Savojsko približne 30 kilometrov juhozápadne od lyžiarskeho strediska Chamonix.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.4.2023 (SITA.sk) – Štyroch ľudí v nedeľu zabila lavína vo francúzskych Alpách. Informoval o tom na mikroblogovacej sieti Twitter francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin, pričom dodal, že počet obetí je predbežný.

Lavína spadla z ľadovca Armancette v regióne Horné Savojsko približne 30 kilometrov juhozápadne od lyžiarskeho strediska Chamonix. Podľa miestnej rozhlasovej stanice France-Bleu bola lavína sto metrov široká a tisíc metrov dlhá. Na pomoc pri pátraní vyslali dva vrtuľníky, uviedla rozhlasová stanica.

An avalanche fell on tourists on the Armancette Glacier in the French Alps
Four people died and several more were injured. pic.twitter.com/EvP7C5h03K

— NEXTA (@nexta_tv) April 9, 2023

Viac k témam: Alpy, Lavína, Úmrtia
Zdroj: SITA.sk – Po páde lavíny vo francúzskych Alpách hlásia mŕtvych, počet ešte nie je konečný (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií