fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Po smrti dcérky našiel otec za zrkadlom v jej izbe skrytý list na rozlúčku. Nedokázal ho prečítať do konca, každé slovo mu doslova lámalo srdce

Máte tip? napíšte nám mailom

Napriek tomu, že bojovala ako levica, zákerná choroba nad ňou zvíťazila. Život občas zasadí rany, ktoré len tak “nerozchodíme”.

Veselé 12-ročné dievča plné života si len pár dní pred Vianocami všimlo niečo nezvyčajné. Na hlave si nahmatala hrče. Ani jej nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne, a tak išla životom ďalej. Keď však jedného dňa omdlela, lekári rodičom oznámili strašnú správu. Athenina mrazivá diagnóza znela: „rakovina kostí“.

„Vždy bola plná optimizmu a hovorila, aby som neplakala. Vedeli sme, že rakovina je vo veľmi pokročilom štádiu. Bojovala tak dlho, ako to išlo,“ spomína na svoju bojovníčku mamička Caroline. Athena, žiaľ, bola slabšia ako zákerná choroba, a tak krátko po svojich 13. narodeninách poslednýkrát vydýchla.

Iba pár dní po smrti vlastnej dcéry sa zarmútený otec Dean rozhodol spraviť poriadok v jej izbe a zbaliť všetky veci. Nevynechal ani zrkadlo visiace na stene. V momente po zložení našiel na zadnej strane Atheninou rukou napísaný list. „Nemohol som tomu uveriť. Zrútil som sa. Začal som tie slová čítať, no musel som prestať. Bolo toho na mňa veľa,“ priznal zničený otec. Podľa jeho vyjadrenia išlo o slová plné lásky, pokory a múdrosti, ktoré jeho dcéra v sebe nosila. „Šťastie záleží len na nás. Možno nejde o šťastný koniec, ale o samotný príbeh. Životným cieľom je život plný cieľov. Ďakujem za to, že ste,“ zneli slová, ktoré silného otca zlomili.

Prečítajte si tiež:
Nový robotický vysávač LG poupratuje a postráži domácich maznáčikov

„Láska je ako sklo, vyzerá krásne, ale je veľmi krehká. Každý jeden deň je výnimočný, tak si ho užívaj. Zajtra už môžeš zomrieť, preto si užívaj každý deň. Život je zlý len vtedy, ak si ho tak zariadiš. Láska je vzácna, život je zvláštny, nič netrvá večne a ľudia sa menia. Život pre každého znamená hru, láska je jediná odmena.“

Je až neuveriteľné, ako čerstvo 13-ročné dievča vnímalo svet a jeho podstatu. Mnohí dospelí si totiž nedokážu uvedomiť tú krehkosť a výnimočnosť okamihu.

Lásku vnímalo dievčatko ako niečo výnimočné a nie samozrejmé. Verila, že aj ju si tá pravá raz nájde a ona jej otvorí svoje srdce dokorán. „V láske sa nejedná o to, s kým môžeš stráviť budúcnosť, ale bez koho by si nemohol žiť. Neexistuje žiadny dôvod k plaču, pretože ja viem, že ty budeš vedľa mňa.“ To, kde Athena nabrala silu na tak nádherné slová, sa už nedozvie nik. Podľa rodičov však rada písala a za jej posledné slová sú vďační. „Keď čítame list od nej, máme pocit, že je tu s nami,“ zhodli sa obaja.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Ešte stále váhate, či seknúť s fajčením alebo nie? TOTO video vás definitívne presvedčí!
Nikto netuší, ako dlho Athena zozadu zrkadla písala

 

Zdroj / Foto: https://www.dobrenoviny.sk/c/136068/otec-nasiel-v-detskej-izbe-list-od-svojej-mrtvej-dcery-

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií