fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Po verejnom vypočutí boli na miesto člena Rady ÚVO výberovou komisiou odporučení obaja kandidáti

Verejné vypočutie kandidátov do Rady ÚVO sa uskutočnilo v pondelok na úrade vlády.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.1.2023 (Webnoviny.sk) – Výberová komisia odporúča vláde na voľné miesto člena odvolacej Rady Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) oboch kandidátov po ich verejnom vypočutí – Tomáša Gibu a Martina Daniša. Podľa hodnotenia uchádzači skončili v uvedenom poradí.

Komisia zdôvodnila svoje odporúčanie na základe bodového hodnotenia, určenia poradia a hlasovania o odporúčaní.

V komisii boli aj mimovládky

Ako informoval Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR, verejné vypočutie kandidátov do Rady ÚVO sa uskutočnilo v pondelok na úrade vlády.

Predsedom výberovej komisie bol vedúci úradu vlády Július Jakab, ďalšími členmi boli zástupcovia Iniciatívy za právny štát, Zväzu stavebných podnikateľov Slovenska, Združenia miest a obcí Slovenska, Združenia samosprávnych krajov SK 8, Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy, Útvaru hodnoty za peniaze či zástupcovia neziskového sektora – Transparency International Slovensko a Nadácie Zastavme korupciu.

Členov vymenováva vláda

Rada ÚVO je jedným z orgánov úradu, ktorého členmi sú predseda úradu, dvaja podpredsedovia úradu a šesť ďalších členov, ktorých vymenováva a odvoláva vláda.

Do kompetencie rady patrí napríklad rozhodovanie o odvolaniach proti meritórnym rozhodnutiam úradu vydaným v konaní o preskúmaní úkonov kontrolovaného či preskúmavanie rozhodnutí vydaných v konaní o preskúmaní úkonov kontrolovaného mimo odvolacieho konania.

Prečítajte si tiež:
Ministerstvo hospodárstva víta pripomienky k zmene výberu nominantov do štátnych firiem, Sulík návrh kritizuje

Viac k témam: Rada ÚVO, Verejné obstarávanie, Verejné vypočutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Po verejnom vypočutí boli na miesto člena Rady ÚVO výberovou komisiou odporučení obaja kandidáti © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií