fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Po zákaze vychádzania v súvislosti s COVID-19 evidujú úrady viac žiadostí o rozvod.

Ľudia boli so svojimi partnermi dlhšie, ako zvyčajne. To išlo ruka v ruke so zvýšením počtom žiadostí o rozvod. Tie avizujú v Číne hneď po tom, čo štát zmiernil izoláciu obyvateľov v súvislosti s COVID-19

Máte tip? napíšte nám mailom

Čínsky denník Global Times priniesol zaujímavé informácie. Nedávno zrušili vo viacerých čínskych regiónoch zákaz vychádzania, ktorý bol vyhlásený pre nákazu COVID-19. V súvislosti s tým začali  miestne úrady vo veľkom počte evidovať nové žiadosti o rozvod.

Napríklad v meste Si-an začali úrady fungovať v normálnom režime 1. marca. Odvtedy dostali toľko žiadostí, že ich budú spracovávať niekoľko týždňov. Podľa miestneho úradníka Wanga, ktorý pracuje v registračnom úrade v meste Si-an je nárast rozvodov spôsobený práve kvôli koronavírusu. Manželia boli nútení tráviť spolu viac času, čo v ich domácnosti mohlo vytvoriť mnoho konfliktných situácií.

Podľa úradov podávajú žiadosti o rozvod väčšinou mladomanželia. Úradník Lu uviedol, že práve mladomanželia majú tendenciu robiť impulzívne rozhodnutia a odmietajú ustúpiť, keď im úradníci navrhujú, aby sa zaoberali svojimi problémami.

Podľa WHO ide o infodémiu

Svetová zdravotnícka organizácia má na vec iný pohľad. Podľa nej ide o tzv. infodémiu. Tento pojem pomenúva novú záplavu informácií, pravdivých či nepravdivých, šírených na sociálnych sieťach. A to vyvoláva úzkosť.

Francúzsky odborník na Čínu, Antoine Bondaz, si zasa myslí, že faktorom pre viac rozvodov v krajine nemusí byť len koronavírus, ale ide o bežnú situáciu, ktorá sa pravidelne opakuje vždy po oslavách lunárneho Nového roka. Oslavy sa v Číne tento rok konali mesiac pred uzavretím mnohých čínskych regiónov.

Prečítajte si tiež:
Kristofer Hivju z Game of Thrones sa vyliečil z koronavírusu!

Povinná domáca izolácia sa nevzťahuje na:

  • vodičov nákladnej dopravy, ktorí prechádzajú cez uvedené štáty alebo vykonávajú prepravu, nakladanie a vykladanie tovaru v uvedených štátoch,
  • vodičov a posádky dopravnej zdravotnej služby, ktorí vykonávajú transport pacienta cez územie Talianskej republiky alebo z územia Talianskej republiky,
  • pilotov dopravných lietadiel, ktorí neopustia palubu lietadla s výnimkou vykonania predletovej a medziletovej prípravy, pri tranzitoch alebo spiatočných letov.

Týmto osobám sa nariaďuje, aby v prípade akýchkoľvek príznakov chrípkového ochorenia bezodkladne oznámili túto skutočnosť, a to telefonicky svojmu poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti, ktorý poskytuje zdravotnú starostlivosť v špecializačnom odbore všeobecné lekárstvo, a s ktorým má uzatvorenú dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti.

Vodičom nákladnej dopravy, ktorí prechádzajú cez uvedené štáty alebo vykonávajú prepravu, nakladanie a vykladanie tovaru v uvedených štátoch sa nariaďuje, aby pri nakladaní a vykladaní tovaru používali respirátory FFP2 alebo FFP3, maximálne obmedzili priamy kontakt s personálom v uvedenom štáte a mali vozidlo vybavené gumenými rukavicami k použitiu podľa potreby a antibakteriálnym gélom k pravidelnému čisteniu rúk.

Vodičom a posádkam dopravnej zdravotnej služby, ktorí vykonávajú transport pacienta cez územie Talianskej republiky alebo z územia Talianskej republiky sa nariaďuje, aby transport pacienta vykonávali len vozidlami, v ktorých je oddelený priestor pre pacienta, aby pri transporte používali osobné ochranné pracovné pomôcky (respirátory FFP3, ochranné okuliare, rukavice) a používali antibakteriálne gély k pravidelnému čisteniu rúk.

Prečítajte si tiež:
Spoločnosť LEGO začala vyrábať ochranné štíty na tvár

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií