fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pobaltské štáty vyzvali Nemecko, aby Ukrajine poskytlo tanky Leopard

Nemecko v súčasnosti čelí rastúcemu tlaku týkajúcemu sa poskytnutia tankov Leopard 2 Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ministri zahraničia štátov v Pobaltí v sobotu vyzvali Nemecko, aby bezprostredne poskytlo Ukrajine tanky nemeckej výroby Leopard. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to oznámil estónsky minister Urmas Reinsalu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Toto je potrebné na rýchle zastavenie ruskej agresie, pomoc Ukrajine a obnovenie mieru v Európe. Nemecko ako popredná európska mocnosť má v tomto ohľade osobitnú zodpovednosť,“ uviedol šéf estónskej diplomacie. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Nemecko v súčasnosti čelí rastúcemu tlaku týkajúcemu sa poskytnutia tankov Leopard 2 Ukrajine. Severoatlantická aliancia a Kyjev upozorňujú na potrebu posilnenia vojenskej pomoci pred možnou ruskou ofenzívou na jar. Krajiny, ktoré by chceli poskytnúť Ukrajine Leopardy, potrebujú na export povolenie od Nemecka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: nemecký tank Leopard, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, vojenská pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk – Pobaltské štáty vyzvali Nemecko, aby Ukrajine poskytlo tanky Leopard © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií