fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poberateľov dávok v hmotnej núdzi pribudlo už štvrtý mesiac po sebe

Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého roka v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.2.2023 (SITA.sk) – Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku v januári tohto roka stúpol štvrtý mesiac po sebe. Sociálne dávky v prvom mesiaci tohto roka dostalo 66,1 tisíca osôb. Od konca septembra minulého roka ide o nárast o 8,5 tisíca ľudí.

Na dávky v hmotnej núdzi bolo v minulom mesiaci po zohľadnení ostatných členov rodiny celkovo odkázaných 142-tisíc osôb, čo je 2,61 percenta z celkového počtu obyvateľov na Slovensku. Oproti septembru vlaňajška išlo o nárast takmer o 15-tisíc ľudí, resp. nárast o 0,27 percentuálneho bodu. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého roka v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica. Okres Revúca vykázal 5-tisíc ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 13,08 percenta z celkového počtu obyvateľov tohto okresu.

V okrese Rimavská Sobota bolo 8,6 tisíca poberateľov sociálnych dávok, čo tvorí 10,73 percenta z počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Gelnica bolo v januári tohto roka 10,22 percenta ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 3,2 tisíca sociálne odkázaným osobám.

Prečítajte si tiež:
Sulíkovci idú proti zvyšku koalície, zvyšovanie daní je červená čiara a sú za adresnú pomoc ľuďom

Viac k témam: Chudoba, Dávky v hmotnej núdzi
Zdroj: SITA.sk – Poberateľov dávok v hmotnej núdzi pribudlo už štvrtý mesiac po sebe © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií