Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Počas náboženského podujatia v Indii došlo k tlačenici, zomrelo viac než sto ľudí a desiatky sa zranili

Prvotné správy naznačujú, že na podujatie prišlo viac ako 15-tisíc ľudí, hoci povolenie malo len na zhruba 5-tisíc.

2.7.2024 (SITA.sk) – Najmenej 105 ľudí zomrelo a 84 ďalších utrpelo zranenia v tlačenici na náboženskom stretnutí v severnej Indii. Medzi mŕtvymi je veľa žien a detí.

Tlačenica sa odohrala v okrese Hathras v štáte Uttarpradéš, keď sa rozchádzali účastníci podujatia náboženského lídra známeho ako Bhole Baba, uviedli miestne médiá.

Podľa policajného dôstojníka Radžeša Singha je za nešťastím zrejme preplnenie priestorov. Prvotné správy naznačujú, že na podujatie prišlo viac ako 15-tisíc ľudí, hoci povolenie malo len na zhruba 5-tisíc.

Indický premiér Naréndra Módí vyjadril sústrasť rodinám ľudí, ktorí prišli o život, a povedal, že vláda pracuje na poskytnutí pomoci zraneným.

Viac k témam: Tlačenica, Tragédia
Zdroj: SITA.sk – Počas náboženského podujatia v Indii došlo k tlačenici, zomrelo viac než sto ľudí a desiatky sa zranili © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií