fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Počas vojny na Ukrajine bolo podľa údajov UNICEF zabitých viac než päťsto detí, skutočné číslo je však zrejme vyššie

UNICEF poskytuje deťom kritickú pomoc vrátane psychologickej starostlivosti a podpory.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.4.2023 (SITA.sk) – Od začiatku vojny na Ukrajine bolo zabitých prinajmenšom 501 detí. V pondelok to na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedla výkonná riaditeľka Detského fondu OSN (UNICEF) Catherine Russell s tým, že je to len počet, ktorý overila OSN a v skutočnosti pravdepodobne zomrelo detí oveľa viac.

Medzi detskými obeťami vojny na Ukrajine je aj takmer tisíc zranených. Deti zostali „so zraneniami a jazvami, viditeľnými aj neviditeľnými, ktoré môžu trvať do konca života,“ napísala Russell a zároveň poznamenala, že deti a rodiny na Ukrajine „platia najvyššiu cenu za túto brutálnu vojnu“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

UNICEF poskytuje deťom kritickú pomoc vrátane psychologickej starostlivosti a podpory, povedala tiež jeho šéfka.

„Vojna je vždy najväčším nepriateľom detí, či už na Ukrajine, alebo v nespočetných iných konfliktoch po celom svete. Každé dieťa, bez ohľadu na to, kde žije, si zaslúži vyrastať v pokojnom prostredí. Žiadne dieťa by nemalo zažiť detstvo poznačené násilím a strachom,“ prízvukovala Russell.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prečítajte si tiež:
Ruské delá ostreľovali Chersonskú oblasť, pri útokoch zahynuli štyria civilisti a niekoľkí boli zranení

Viac k témam: Deti, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Počas vojny na Ukrajine bolo podľa údajov UNICEF zabitých viac než päťsto detí, skutočné číslo je však zrejme vyššie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií