Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Počet nových nezamestnaných v USA minulý týždeň klesol, trh práce zostáva napriek zvyšovaniu úrokových sadzieb odolný

Počet nových žiadateľov o štátne dávky v nezamestnanosti v týždni končiacom sa 18. februára sa znížil o 3-tisíc na 192-tisíc.

23.2.2023 (SITA.sk) – Počet nových nezamestnaných Američanov, ktorí požiadali o štátnu podporu, minulý týždeň klesol. Trh práce v USA tak zostáva odolný napriek tomu, že americký Federálny rezervný systém zvyšuje úrokové sadzby s cieľom schladiť ekonomiku.

Počet nových žiadateľov o štátne dávky v nezamestnanosti v týždni končiacom sa 18. februára sa znížil o 3-tisíc na 192-tisíc. Informovalo o tom vo štvrtok americké ministerstvo práce. Počet nových nezamestnaných tak bol už šiesty týždeň v rade pod hranicou 200-tisíc.

Štvortýždňový priemerný počet nových nezamestnaných, ktorý vyrovnáva volatilitu medzi jednotlivými týždňami, stúpol o 1 500 na 191 250. Už piaty týždeň v rade však zostal pod úrovňou 200-tisíc.

Viac k témam: Nezamestnanosť, Trh práce
Zdroj: SITA.sk – Počet nových nezamestnaných v USA minulý týždeň klesol, trh práce zostáva napriek zvyšovaniu úrokových sadzieb odolný © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií