fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Počet obetí stúpa: Koronavírus má už 1 600 obetí

Máte tip? napíšte nám mailom

Počet obetí, ktoré podľahli nákaze s názvom koronavírus, stúpa. Do dnešného dňa zomrelo viac ako 1 600 ľudí. 

Koronavírus sa po prvýkrát objavil koncom minulého roka v čínskej provincii Wu-chan. Aj napriek tomu, že sa miestne úrady snažili dodržať všetky opatrenia, niekoľko ľudí rozšírilo nákazu aj do európskych krajín a v týchto dňoch už vieme, že si koronavírus vyžiadal aj prvú obeť v Európe. Stal sa ňou 80-ročný muž z Číny, ktorého koncom januára hospitalizovali vo Francúzsku, kde sa napokon začal jeho stav rapídne zhoršovať a nakoniec aj zomrel.

Počet obetí stúpa

Čínske nemocnice sú preplnené a na verejnosť sa dostali viaceré zábery toho, ako zdraví ľudia čakajú na nemocničných chodbách medzi mŕtvymi pacientmi, ktorých niet kam dať. Mesto Wu-chan, ktoré je epicentrom nákazy, sa rozhodlo, že situáciu zmierni postavením nemocnice. Na stavbe sa podieľali stovky bagrov, dobrovoľníkov, ale aj stavebníkov. Nemocnicu napokon postavili za rekordných 10 dní.

https://www.instagram.com/p/B8n4wephzYh/

Počet obetí však stále stúpa, a tak musí krajina myslieť aj na iné opatrenia. Čínska národná banka v sobotu uviedla, že v rámci boja proti vírusu bude dezinfikovať použité bankovky a skladovať ich po dobu dvoch týždňov predtým, než ich vráti späť do obehu.

Prečítajte si tiež:
KVÍZ: Detské televízne hviezdy Slovenska už vyrástli. Spoznáš ich na fotkách?

Koronavírus má 1600 obetí

Väčšina osôb nakazených týmto ochorením má príznaky podobné chrípke vrátane horúčok, kašľa, dýchavičnosti, podráždeného hrdla a nádchy.

Do dnešného dňa bolo na Slovensku preverených viac ako 30 ľudí a u všetkých boli výsledky negatívne. Od minulého pondelka však dokáže Slovensko na vlastnom území zistiť prítomnosť nákazy.

„Vzorky sme museli posielať do medzinárodného laboratória v Berlíne. Takéto laboratórium už máme aj my, a tak vieme do niekoľkých hodín potvrdiť alebo vyvrátiť nákazu,“ vysvetlil premiér Peter Pellegrini v priestoroch poľnej nemocnice v Ružomberku.

Koronavírus trápi nielen vedcov, ktorí analyzujú pôvod vírusu, ale aj zdravotníkov. Od vypuknutia nákazy na ňu v Číne zomrelo už najmenej  1 662 ľudí a viac ako 68 000 sa nakazilo. Väčšina obetí pochádza z provincie Chu-pej, ktorá je epicentrom nákazy.

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií