fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Počet obetí stúpa: Koronavírus má už 1 600 obetí

Máte tip? napíšte nám mailom

Počet obetí, ktoré podľahli nákaze s názvom koronavírus, stúpa. Do dnešného dňa zomrelo viac ako 1 600 ľudí. 

Koronavírus sa po prvýkrát objavil koncom minulého roka v čínskej provincii Wu-chan. Aj napriek tomu, že sa miestne úrady snažili dodržať všetky opatrenia, niekoľko ľudí rozšírilo nákazu aj do európskych krajín a v týchto dňoch už vieme, že si koronavírus vyžiadal aj prvú obeť v Európe. Stal sa ňou 80-ročný muž z Číny, ktorého koncom januára hospitalizovali vo Francúzsku, kde sa napokon začal jeho stav rapídne zhoršovať a nakoniec aj zomrel.

Počet obetí stúpa

Čínske nemocnice sú preplnené a na verejnosť sa dostali viaceré zábery toho, ako zdraví ľudia čakajú na nemocničných chodbách medzi mŕtvymi pacientmi, ktorých niet kam dať. Mesto Wu-chan, ktoré je epicentrom nákazy, sa rozhodlo, že situáciu zmierni postavením nemocnice. Na stavbe sa podieľali stovky bagrov, dobrovoľníkov, ale aj stavebníkov. Nemocnicu napokon postavili za rekordných 10 dní.

Počet obetí však stále stúpa, a tak musí krajina myslieť aj na iné opatrenia. Čínska národná banka v sobotu uviedla, že v rámci boja proti vírusu bude dezinfikovať použité bankovky a skladovať ich po dobu dvoch týždňov predtým, než ich vráti späť do obehu.

Koronavírus má 1600 obetí

Väčšina osôb nakazených týmto ochorením má príznaky podobné chrípke vrátane horúčok, kašľa, dýchavičnosti, podráždeného hrdla a nádchy.

Do dnešného dňa bolo na Slovensku preverených viac ako 30 ľudí a u všetkých boli výsledky negatívne. Od minulého pondelka však dokáže Slovensko na vlastnom území zistiť prítomnosť nákazy.

„Vzorky sme museli posielať do medzinárodného laboratória v Berlíne. Takéto laboratórium už máme aj my, a tak vieme do niekoľkých hodín potvrdiť alebo vyvrátiť nákazu,“ vysvetlil premiér Peter Pellegrini v priestoroch poľnej nemocnice v Ružomberku.

Koronavírus trápi nielen vedcov, ktorí analyzujú pôvod vírusu, ale aj zdravotníkov. Od vypuknutia nákazy na ňu v Číne zomrelo už najmenej  1 662 ľudí a viac ako 68 000 sa nakazilo. Väčšina obetí pochádza z provincie Chu-pej, ktorá je epicentrom nákazy.

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií