fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pod Chopkom spadli dve lavíny a strhli lyžiarov (foto)

36-ročného Poliaka s podozrením na zranenia hlavy, lopatky a panvy transportovali do nemocnice.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.1.2023 (Webnoviny.sk) – Dve lavíny spadli v stredu predpoludním v Nízkych Tatrách a strhli dvoch lyžiarov. Jeden z nich so zraneniami skončil v nemocnici, druhý vyviazol bez zranení. Informovala o tom Horská záchranná služba (HZS) na svojej internetovej stránke.

Prvá z dvojice lavín spadla v centrálnom žľabe Chopku a strhla 36-ročného Poliaka. „Lyžiar si stihol aktivovať lavínový batoh, po páde sa nachádzal v čele lavíny čiastočne zasypaný. Druhý lyžiar, ktorý išiel za ním, zlyžoval bezpečne k nemu a do príchodu horských záchranárov zahájil kamarátsku pomoc na lavíništi,” uviedla HZS.

Následne spadla v Meteorologickom žľabe druhá lavína, ktorá do Lukového kotla strhla ďalšieho lyžiara a zastavila sa v blízkosti prvého čiastočne zasypaného muža. Druhému lyžiarovi zasiahnutému lavínou sa našťastie nič nestalo.

„Horskí záchranári po príchode na miesto udalosti pokračovali v poskytovaní pomoci a po vyhrabaní poskytli lyžiarovi neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Po poskytnutí prvej pomoci zraneného muža nabalili a pripravili na transport. Následne bol letecky evakuovaný z terénu a s podozrením na poranenia hlavy, lopatky a panvy bol transportovaný do nemocničného zariadenia,” dodala HZS.

Prečítajte si tiež:
Slovákov sa podľa Pellegriniho nemá kto zastať, Heger vylieza z nory len v čase úspechu a Sulík behá za Geissenovcami (video)

Viac k témam: Lavína, Lyžiari
Zdroj: Webnoviny.sk – Pod Chopkom spadli dve lavíny a strhli lyžiarov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií