Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

PODCAST: Štefan Farkaš z HAKA prezradil, ktoré značky áut sú na Slovensku najkradnutejšie

Kradnutie vozidiel je dnes, žiaľ, pomerne bežnou záležitosťou. Každý z nás pozná niekoho, komu odcudzili auto, prípadne o niekom takom počul, ak sa dokonca obeťou nestal sám. Realita je taká, že ani muži zákona nie sú vždy schopní dostatočne promptne reagovať, čím zlodej dostane dostatok času a priestoru na dokonalú krádež. Našťastie je tu pre nás združenie HAKA, ktoré sa venuje pátraniu po kradnutých autách. Viac nám o založení, zámere a činnosti združenia HAKA (hľadá sa auto krádeže automobilov) porozprával jeho zakladateľ, Štefan Farkaš. 

Čo je to HAKA?

Ak ste o HAKA náhodou doteraz nepočuli, veľmi radi vám objasníme, o čo prichádzate. Táto úžasná myšlienka Štefana Farkaša sa jedného dňa pretavila do formy projektu – neziskovej organizácie na bezplatnú pomoc pri pátraní po ukradnutých motorových vozidlách.

PODCAST: Štefan Farkaš z HAKA prezdradil, ktoré značky áut sú na Slovensku najkradnutejšie

Ako HAKA funguje?

Združenie HAKA vzniklo ako skupina na Facebooku, vlastne tak funguje dodnes. Členovia dobrovoľnej posádky si striedajú pohotovostný režim, pri ktorom sú 24 hodín denne na telefóne pripravení vyraziť na pátranie. Všetky tieto služby sú pre vás bezplatné. Mnoho ľudí z vlastnej skúsenosti tvrdí, že združenie HAKA im v pátraní po ich aute pomohlo skôr a efektívnejšie ako samotná polícia. Stačí, ak vaše zmiznuté auto nahlásite jednému z členov a ten ho zazdieľa v skupine či už vo forme indentifikačných údajov alebo fotiek. Aby sme však nezavádzali, nápomocní nie sú len členovia posádky, ale i samotní členovia skupiny (ktorých je tam už viac ako 200-tisíc), čiže náhodní ľudia. Čo sa posádky týka, tá je pripravená pomôcť naozaj vždy.

V PODCASTE VÁM ŠTEFAN FARKAŠ Z HAKA PREZRADÍ:

  • Aká je najčastejšia forma kradnutia

  • Akú majú úspešnosť

  • Ktoré značky áut sa na Slovensku kradnú najčastejšie

  • Informácie aplikácií, ktorá rozozná, či je auto kradnuté alebo nie

  • Či sú za výjazdy členovia HAKA platení

  • Odkiaľ majú tipy na krádež

  • Ako krádež prebieha

  • Či kradnú viac muži alebo ženy

  • Či pomáhajú aj pri pátraní iných vecí

Prečítajte si tiež:

Zlodej áut: Chcel som s tým skončiť, no potom som ukradol auto riaditeľovi banky (ROZHOVOR)

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií