fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Podľa žien sú muži s tetovaniami príťažlivejší, no tiež agresívni sukničkári! Môže za to naozaj len farba pod kožou, alebo je za tým viac?

Máte tip? napíšte nám mailom

Príťažliví, no hroziví?

Nový zahraničný výskum sa zameral na odpovede 2 500 mužov a žien na otázku, aký názor majú na mužov s tetovaniami. Mužnosť v dnešnej dobe naberá iný, nový rozmer. Ženy potvrdili, že hoci sa im tetovania na mužoch páčia a sú prejavom ich sily a odvahy, boja sa s nimi chodiť. Vo výskume sa odhalilo, že mnoho žien malo skúsenosť s tým, že ich partneri s tetovaním mali väčšiu tendenciu byť agresívni, vybušní, násilnícki a podvádzali svoje partnerky. Muži to zhodnotili tak, že podľa nich je muž s kerkou dominantný, sebavedomý a nebojácny – viac mužský.

tetovanie

Niektorí si však mysleli, že tetovanie na zmýšľaní človeka nič nezmení, a za všetko môže testosterón. Ten je zodpovedný za sexuálny apetít muža, rast svalovej hmoty, zvýšenú agresivitu a túžbu byť najsilnejším.

Vedci z University of New Mexico pred časom naozaj prišli so zistením, že muži v trvalých vzťahoch alebo manželstve majú omnoho menšiu hladinu testosterónu, ako muži bez trvalých záväzkov, pretože pociťujú viac slobody – a tu sa vysvetľuje otázka podvádzania žien a prudších zmien správania, no či k ich “odlišnosti” naozaj prispieva aj farba na koži a predsudky spojené s ňou, alebo je to čisto len otázka hormónov nie je jednoznačné, skôr u každého individuálne. Zaujímavé je, že špekulácie okolia vždy vzbudzuje len muž s tetovaním – okolo žien sa toľko rozruchu nerobí, a mužom to zjavne vôbec neprekáža a nerobia si s tým toľko starostí, ako nežné pohlavie.

Prečítajte si tiež:
Najzáhadnejšie miesta Slovenska: Pechov Laz

tatoo

Zdroj: dailymail.co.uk Foto: pixabay.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií