fbpx
Podľa žien sú muži s tetovaniami príťažlivejší, no tiež agresívni sukničkári! Môže za to naozaj len farba pod kožou, alebo je za tým viac?

Podľa žien sú muži s tetovaniami príťažlivejší, no tiež agresívni sukničkári! Môže za to naozaj len farba pod kožou, alebo je za tým viac?

Príťažliví, no hroziví?

Nový zahraničný výskum sa zameral na odpovede 2 500 mužov a žien na otázku, aký názor majú na mužov s tetovaniami. Mužnosť v dnešnej dobe naberá iný, nový rozmer. Ženy potvrdili, že hoci sa im tetovania na mužoch páčia a sú prejavom ich sily a odvahy, boja sa s nimi chodiť. Vo výskume sa odhalilo, že mnoho žien malo skúsenosť s tým, že ich partneri s tetovaním mali väčšiu tendenciu byť agresívni, vybušní, násilnícki a podvádzali svoje partnerky. Muži to zhodnotili tak, že podľa nich je muž s kerkou dominantný, sebavedomý a nebojácny – viac mužský.

tetovanie

Niektorí si však mysleli, že tetovanie na zmýšľaní človeka nič nezmení, a za všetko môže testosterón. Ten je zodpovedný za sexuálny apetít muža, rast svalovej hmoty, zvýšenú agresivitu a túžbu byť najsilnejším.

Vedci z University of New Mexico pred časom naozaj prišli so zistením, že muži v trvalých vzťahoch alebo manželstve majú omnoho menšiu hladinu testosterónu, ako muži bez trvalých záväzkov, pretože pociťujú viac slobody – a tu sa vysvetľuje otázka podvádzania žien a prudších zmien správania, no či k ich “odlišnosti” naozaj prispieva aj farba na koži a predsudky spojené s ňou, alebo je to čisto len otázka hormónov nie je jednoznačné, skôr u každého individuálne. Zaujímavé je, že špekulácie okolia vždy vzbudzuje len muž s tetovaním – okolo žien sa toľko rozruchu nerobí, a mužom to zjavne vôbec neprekáža a nerobia si s tým toľko starostí, ako nežné pohlavie.

tatoo

Zdroj: dailymail.co.uk Foto: pixabay.com

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Na koľko percent majú muži a ženy podobný mozog? Výsledok je skutočne prekvapivý
Google+ Linkedin