Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Podmorský telekomunikačný kábel spájajúci Švédsko s Estónskom poškodila externá sila alebo neoprávnený zásah

NATO po incidentoch uviedlo, že posilňuje hliadky v Baltskom mori.

24.10.2023 (SITA.sk) – Podmorský telekomunikačný kábel medzi Švédskom a Estónskom začiatkom mesiaca poškodili „prostriedky vonkajšej sily alebo neoprávnený zásah“, uviedla v pondelok švédska vláda. Poškodenie však neovplyvnilo činnosť kábla. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Švédsky minister civilnej obrany Carl-Oskar Bohlin povedal, že Estónsko ohlásilo stopy fyzických dopadov. Podmorský kábel bol poškodený v estónskej ekonomickej zóne.

Estónci tiež „vyhodnotili, že poškodenie plynovodu a komunikačného kábla medzi Fínskom a Estónskom súvisí s poškodením komunikačného kábla medzi Švédskom a Estónskom,“ vyjadril sa švédsky minister. Plynovod Balticconnector a komunikačný kábel utrpeli poškodenie 8. októbra a podľa fínskych vyšetrovateľov by to mohla byť sabotáž.

NATO po incidentoch uviedlo, že posilňuje hliadky v Baltskom mori.

Viac k témam: podmorský telekomunikačný kábel, poškodenie
Zdroj: SITA.sk – Podmorský telekomunikačný kábel spájajúci Švédsko s Estónskom poškodila externá sila alebo neoprávnený zásah © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií