Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Podnestersko tvrdí, že na vojenskú jednotku blízko ukrajinských hraníc zaútočil dron. Rusko obvinenia poprelo (video)

Údajný útok spôsobil menšie škody na radarovej stanici.

6.4.2024 (SITA.sk) – Bezpečnostné služby v moldavskom odštiepeneckom regióne Podnestersko podporovanom Ruskom v piatok oznámili, že na vojenskú jednotku blízko hraníc s Ukrajinou zaútočilo bezpilotné lietadlo.

Údajný útok spôsobil menšie škody na radarovej stanici, no zaobišiel sa bez obetí. K incidentu došlo v oblasti mesta Rabnita, asi šesť kilometrov od ukrajinských hraníc. Podnesterskí predstavitelia neuviedli, kto podľa nich stojí za údajným útokom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Moldavské úrady odpovedali vyhlásením, že incident zapadá do „vzorca provokácií“ v Podnestersku, ktorých cieľom je „podnecovať paniku a napätie“ a udržiavať pozornosť v regióne.

🇲🇩🇷🇺🇺🇦 Moldávia/Transnístria: O Ministério da Defesa da república não reconhecida da Transnístria afirmou que um drone kamikaze atacou uma de suas unidades militares na área de Rybnitsa, perto da fronteira com a Ucrânia.
Segundo o comunicado, o alvo era uma estação de radar.

Um… pic.twitter.com/VTWyffDeLg

— news and ufology (@newsandufology) April 5, 2024
Moldavsko, podobne ako Ukrajina, je kandidátom na členstvo v Európskej únii a opakovane obvinilo Rusko z vedenia „hybridnej vojny“ proti krajine, zasahovania do miestnych volieb a vedenia rozsiahlych dezinformačných kampaní s cieľom zvrhnúť vládu a vykoľajiť jej cestu k plnému členstvu v EÚ. Rusko tieto obvinenia poprelo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Podnestersko, ruské zasahovanie v Moldavsku, rusko-ukrajinský konflikt, útok dronom
Zdroj: SITA.sk – Podnestersko tvrdí, že na vojenskú jednotku blízko ukrajinských hraníc zaútočil dron. Rusko obvinenia poprelo (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií