fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Podpora nezávislých filmov a hier: ako zarobiť na umení

Máte tip? napíšte nám mailom

Máš nápad na film alebo videohru? Business Art Production ti ho pomôže zrealizovať.

Spoločnosť Business Art Production len prednedávnom vyprodukovala prvý film Šepoty. Juraj Rusnák, režisér a scenárista tohto mysteriózneho trileru s prvkami hororu, opisuje príbeh o miznúcich ľuďoch a Laure, ktorá hľadá svoju stratenú sestru.

Zahrali si v ňom herci ako Henrieta Kecerová, Eugen Libezňuk, František Balog, Miroslav Bodoki či Iveta Fejková. Týmto filmom produkčná spoločnosť začala svoju činnosť a už teraz má pod sebou ďalší film s názvom Cena života.

podpora nezávislých filmov
Z nakrúcania filmu Šepoty. Zdroj: businessartproduction.com

Cieľom spoločnosti je podporiť a spájať tvorcov so širokou verejnosťou.

Či už máš nápad na film, seriál alebo počítačovú hru, svoju myšlienku môžeš prostredníctvom krátkej prezentácie alebo videa umiestniť na portál Business Art Production, a tak sa s ňou podeliť s inými. Táto príležitosť ti dáva možnosť spustiť kampaň za účelom vyzbierania financií potrebných na realizáciu tvojich vízií. S tým ti pomôžu tí, ktorým sa tvoj nápad zapáči a formou zakúpenia podielov ťa finančne podporia.

V tomto videu sa dozvieš, ako funguje Business Art Production:

Prečítajte si tiež:
Zima už môže prísť: TOTO sú najočakávanejšie seriály, ktoré vás dostanú (1.diel)

Naopak, ak chceš podporiť skvelý nápad, máš možnosť kúpiť si podiely z projektu a týmto spôsobom doň investovať. Ak bude nápad dosť dobrý na to, aby oslovil širokú verejnosť, dielo začne zarábať uvedením na rôzne platformy či už nasadením do kín, predajom práv do televízií, alebo umiestnením na digitálnu distribučnú platformu Steam. Následne, po uvedení diela na trh, máš z celého projektu zisk.

podpora nezávislých filmov
Fotografia z nakrúcania filmu Šepoty. Zdroj: businessartproduction.com

Ako získať podiely? Minimálne 50 % z nich sa pustí do predaja, pričom si každý môže zakúpiť ich ľubovoľné množstvo. Vďaka nim získavajú nápady potrebný kapitál na realizáciu a postupne podľa návštevnosti v kinách, predaja DVD a Blu-ray či streamovaniu online vlastníci podielov profitujú. Jeden podiel stojí približne 20 eur. Zakúpiť si ich môžeš na oficiálnej stránke spoločnosti.

Týmto spôsobom má ktokoľvek možnosť stať sa súčasťou filmového a herného sveta či už nápad má, alebo nejaký chce podporiť. Ide o skvelú príležitosť, ako dopomôcť mladým tvorcom obohatiť našu krajinu o ďalšie kultúrne skvosty.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií