fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Podpora USA a NATO pre Ukrajinu vedie svet ku strašnej vojne, tvrdí šéf ruskej dumy a vyhráža sa globálnou katastrofou

Západ za uplynulý týždeň sľúbil vojenskú pomoc Ukrajine v hodnote miliárd dolárov.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.1.2023 (Webnoviny.sk) – Predseda ruskej Štátnej dumy Vjačeslav Volodin sa vyhráža „globálnou katastrofou“, ak západné dodávky zbraní pre Ukrajinu ohrozia ruské územia.

Takéto počínanie by tiež podľa neho spôsobilo neobhájiteľnosť argumentov proti použitiu zbraní hromadného ničenia. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Odveta so silnejšími zbraňami

Volodin na komunikačnej platforme Telegram napísal, že podpora USA a Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) pre Ukrajinu vedie svet ku „strašnej vojne“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Ak Washington a krajiny NATO dodajú zbrane, ktoré sa použijú na útoky na civilné mestá a pokusy dobyť naše územia, ako hrozia, povedie to k odvetným opatreniam s použitím silnejších zbraní,“ pohrozil.

„Argumenty, že jadrové mocnosti predtým nepoužívali zbrane hromadného ničenia v miestnych konfliktoch, sú neobhájiteľné,“ vyhlásil tiež s tým, že to je preto, že USA a NATO „nečelili situácii, keď nastalo ohrozenie bezpečnosti ich občanov a územnej celistvosti krajiny“.

Nemci váhajú s Leopardmi

Západ za uplynulý týždeň sľúbil vojenskú pomoc Ukrajine v hodnote miliárd dolárov, spojenci však dosiaľ nepresvedčili Nemecko, aby uvoľnilo veto na poskytovanie tankov Leopard 2 nemeckej výroby.

Prečítajte si tiež:
Ruského vojaka, ktorý vystrelili z tanku na bytový dom, odsúdili na 10 rokov väzenia

Tanky má niekoľko krajín NATO, na ich transfer však potrebuje povolenie z Berlína.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Podpora USA a NATO pre Ukrajinu vedie svet ku strašnej vojne, tvrdí šéf ruskej dumy a vyhráža sa globálnou katastrofou © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií