Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Podprsenka aj kôra z ovocia: Pozrite sa, ako sa ľudia chránia pred koronavírusom

Ľudia sa chránia pred koronavírusom ako len môžu. Na internete sa však objavili zábery, ktoré vás nielen šokujú, ale zaručene aj rozosmejú.  

Pokračovanie pod reklamou

Najviac zasiahnutou oblasťou koronavírusu je stále Čína a mesto Wu-Chan, ktoré sa považuje za epicentrum nákazy. Niekoľko ľudí síce roznieslo koronavírus aj do európskych miest, no pár nakazených ľudí je v porovnaní s viac ako tristo obeťami z Číny neporovnateľné číslo.

Kvôli vysokému počtu pacientov sa Čína rozhodla, že v meste Wu-Chan postaví za pár dní náhradnú nemocnicu. To sa nakoniec podarilo za rekordných 10 dní a práve dnes jej prah prekračujú prví pacienti.

Aj napriek tomu, že Čína pravidelne informuje o rozširujúcej sa nákaze, niektorí ľudia si myslia, že počet obetí je oveľa vyšší. A kým vláda rozdáva rúška, nájdu sa aj takí ľudia, ktorí sa chránia pred koronavírusom svojsky.

Ľudia sa pred koronavírusom chránia

Na konci víkendu slovenský premiér potvrdil, že dvaja Slováci, ktorí boli hospitalizovaní v Martine pre podozrenie na koronavírus žiadnu nákazu nemajú. Dobrú správu však o niekoľko hodín vystriedala zlá.

O niekoľko kilometrov ďalej hospitalizovali vo Vojenskej nemocnici v Ružomberku pacienta s rovnakým podozrením na nový koronavírus. Nemocnica však žiadne ďalšie informácie neposkytla a tak nám neostáva nič iné len čakať a dúfať, že ide opäť o planý poplach.   

Čína ma viac ako tristo obetí

Najnovšie médiá informovali aj o prvom úmrtí mimo Číny. Obeťou je muž z Číny, ktorý pochádza z mesta Wu-chan v čínskej provincii Chu-pej. Do Filipín pricestoval spolu so ženou, ktorá sa stala prvým potvrdeným prípadom nákazy na Filipínach. V týchto okamihoch sa zotavuje v nemocnici. Správa o úmrtí bola zverejnená len krátko po tom, ako filipínska vláda oznámila, že zakáže vstup do krajiny všetkým návštevníkom prichádzajúcim z Číny. 

S rozširujúcim sa koronavírusom sa začali šíriť aj mnohé dezinformácie o spôsobe ako jednoducho sa dá nakaziť. Niektorí dokonca prestali objednávať z Číny tovar a ďalší zase špekulujú, ako by mohli ochrániť svoje telo. Niektorí na to využívajú prvé, čo im príde pod ruky, ďalší sa skúšajú chrániť vďaka šupke z ovocia alebo aj podprsenke. Tu je 20 bizarných spôsobov, ktorými si niektorí ľudia myslia, že ich ochránia pred rozširujúcou nákazou.  

1.

ľudia sa chránia pred koronavírusom

2.

ľudia sa chránia pred koronavírusom

3.

ľudia sa chránia pred koronavírusom

4.

5.

ľudia sa chránia pred koronavírusom

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

ľudia sa chránia pred koronavírusom

14.

ľudia sa chránia pred koronavírusom

15.

ľudia sa chránia pred koronavírusom

16.

17.

18.

19.

20.

Pokračovanie pod reklamou

 

Zdroj: Boredpanda.com 

 

 

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií