Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pohlavné choroby útočia aj počas sexu vo vode. Viete, ako sa ochrániť?

Pohlavné choroby číhajú aj vo vode. Pozrite sa, ako sa uchrániť.

Portál glamour.com informuje, že sex v bazéne môže byť bezpečný, ale je nutné dodržiavať niekoľko zásadných pravidiel. Potrebné je dbať na správne premazanie, vyhnúť sa podráždeniu a infekcii. Doktorka Katharine White, ktorá pôsobí v Bostone tvrdí, že sex v bazéne môže byť nepríjemný práve z dôvodu, že chlórová voda obmyje intímne partie, čím sa zmaže prirodzená lubrikácia tela.

Ďalší doktor preto odporúča použiť lubrikačný gél, ktorý je odolný voči takejto vode. Doktorka White ohľadom sexu v bazéne tvrdí: „V závislosti od množstva použitých chemikálií môže chlór vážne podráždiť vaše intímne partie. Možno si to okamžite nevšimnete, ale červená, opuchnutá, svrbiaca, páliaca pokožka na týchto miestach môže v skutočnosti zabiť akúkoľvek chuť a možnosť k sexu.“

Zároveň dodáva, že vhodná nie je ani slaná voda, ktorá pokožku dráždi ešte viac. Rovnako nebezpečná je tiež výrivka, kde hrozí riziko vzniku infekcie, ktorá môže prerásť až do zápalu močového mechúra.

Sexuálne choroby a nákazy

Portál proženyblesk.cz informuje o najčastejšie vyskytujúcich sa pohlavných chorobách. Doktorka Jana Hercogová tvrdí: ,,Medzi klasické pohlavne prenášané ochorenia patrí práve syfilis, kvapavka, ale i chlamydiové ochorenie. Sexuálne prenosné sú samozrejme i ďalšie infekcie, ako napríklad trichomoniáza, kandidóza, genitálny opar, vši ohanbia a iné.“

Portál vyšetrenie.zoznam.sk uvádza, že pohlavné choroby prenášané vodou v bazéne chytiť nemôžete. Avšak môže sa to stať v prípade, že máte nechránený pohlavný styk s osobou, ktorá takúto chorobu už má. K tejto situácii sa vyjadril aj špecialista na infekčné ochorenia menom Edward Brooks: „Medzi najčastejšie nákazy patria hnačkové ochorenia, ktoré sa rozširujú prenášaním baktérií pri plávaní v bazéne.“

Údajne sú tieto choroby spôsobené fekálnym znečistením, ktoré kontaminuje vodu. Hnačkovému ochoreniu sa dá predísť informovaním sa, či má voda na kúpalisku správne ph a bola vyčistená chemickými prostriedkami. Pred návštevou kúpaliska je vhodné sa osprchovať nielen pred samotným vstupom do bazéna, ale aj potom, čo z neho vyjdete.

Vo všeobecnosti platí, že najlepšou formou, ako predísť sexuálnym ochoreniam, je prevencia a vhodná ochrana, napríklad v podobe kondómu.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií