fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pojednávanie v kauze vraždy Jána Kuciaka a prípravy vrážd prokurátorov bude pokračovať v januári

V predmetnej veci je ešte vytýčených šesť termínov hlavného pojednávania.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.12.2022 (Webnoviny.sk) – Kauza vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka, ktorá je spojená aj s prípadom prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho, bude na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku pokračovať v januári.

Ako vyplýva z rozpisu pojednávaní súdu, v predmetnej veci je ešte vytýčených šesť termínov hlavného pojednávania.

Súd v tomto prípade pojednával aj v piatok, pričom na programe bolo vykonávanie listinných dôkazov ako aj výsluch svedka prostredníctvom telemostu z Českej republiky.

Najvyšší súd SR (NS SR) v júni 2021 zrušil rozsudok ŠTS zo septembra 2020 v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Senát zároveň vrátil konanie na ŠTS, ktorý má opätovne prejednať obžalobu voči Marianovi Kočnerovi a Alene Zsuzsovej.

Predseda senátu NS SR Peter Paluda v rámci odôvodnenia rozhodnutia uviedol, že prvostupňový súd pri oslobodení Kočnera a Zsuzsovej v časti týkajúcej sa vraždy Kuciaka konal predčasne. Niektoré navrhované dôkazy nevykonal a o iných ani nerozhodol. ŠTS tak prípad opätovne prejednáva od apríla tohto roka.

Súd zároveň k obnovenému procesu pripojil obžalobu v prípade prípravy vrážd súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho. V tejto veci čelia obžalobe okrem Kočnera a Zsuzsovej aj Dušan Kr. a bosniansky občan Darko.

Prečítajte si tiež:
Matovič je Homofób roka, svojím výrokom tesne o jediné percento porazil Fica

Tomáš Szabó, ktorý je v prípade vraždy Kuciaka právoplatne odsúdený na 25 rokov väzenia, v kauze prípravy vrážd priznal vinu a bol vylúčený na samostatné konanie.

Viac k témam: Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka
Zdroj: Webnoviny.sk – Pojednávanie v kauze vraždy Jána Kuciaka a prípravy vrážd prokurátorov bude pokračovať v januári © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií