Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pojednávanie v kauze vraždy mafiána Niguta sa blíži ku koncu

V prípade, že súd nebude chcieť vykonať nejaké dôkazy tak podľa predsedu senátu súd pristúpi k záverečným rečiam.

20.10.2023 (SITA.sk) – Čítaním výpovedí svedkov z prípravného konania a ďalších listinných dôkazov v štvrtok na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Banskej Bystrici pokračovalo pojednávanie v kauze vraždy člena podsvetia Róberta Niguta.

Dôkazy alebo záverečné reči

Dvoch obžalovaných pred súd priviedla eskorta. Hlavné pojednávanie s Radovanom V. obžalovaným za objednávku dvoch úkladných vrážd a s Ladislavom A. obžalovaným za zločin úkladnej vraždy bude pokračovať 23. novembra, keď súd rozhodne, či budú ešte vykonané nejaké dôkazy.

V prípade, že nie, tak podľa predsedu senátu súd pristúpi k záverečným rečiam a obžalovaní budú mať právo záverečného slova.

Podľa prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry jedna objednávka vraždy bola dokonaná zastrelením príslušníka východoslovenského podsvetia Róberta Niguta obžalovaným Ladislavom A.

Likvidácia Niguta za 30-tisíc eur

Inú objednávku úkladnej vraždy predtým práve Nigut nedokonal, keď neúspešne strieľal neďaleko Košíc na podnikateľa Mariána Kakalejčíka.

Obidvaja obžalovaní pred súdom vinu popreli. Svedok a poškodený Kakalejčík vo februári na pojednávaní povedal, že neverí, že by si objednávku jeho vraždy objednal obžalovaný Radovan V.

Spolupracujúci obvinený František D. mladší ako svedok hovoril o ukrývaní Niguta a o dohode jeho likvidácie za 30-tisíc eur.

Skutky sa podľa obžaloby stali v roku 2013 a vzájomne súvisia. „V prípade uznania viny obžalovaným hrozia výnimočné tresty 25 rokov až doživotie,“ dodal prokurátor s tým, že Ladislav A. je už vo výkone trestu odňatia slobody za iné vraždy, kde bol právoplatne odsúdený na 25 rokov, a Radovan V. je vo väzbe.

Našli sa pozostatky

Pozostatky príslušníka východoslovenského podsvetia Róberta Niguta polícia vykopala 14. júla 2022 pri obci Dolný Chotár v okrese Galanta. Najvyšší súd SR potvrdil v apríli 2018 Nigutovi doživotný trest za členstvo v zločineckej skupine Róberta Okoličányho a viacero vrážd.

Už vtedy bol však nezvestný a konalo sa proti nemu ako proti ušlému, pričom hľadaný bol aj Interpolom. Nigut zmizol v roku 2013 po tom, čo sa mu v lokalite Jahodná pri Košiciach nepodarilo na objednávku zavraždiť podnikateľa z Gelnice.

Z vraždy Niguta obvinili pôvodne štyroch ľudí, okrem Radovana V. a Ladislava A. aj Františka D. ml. a Juraja B., ktorí spolupracujú s orgánmi činnými v trestnom konaní.

Viac k témam: objednávka vraždy, Súdy, Vražda
Zdroj: SITA.sk – Pojednávanie v kauze vraždy mafiána Niguta sa blíži ku koncu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií