fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pokračuje proces v prípade útoku mladíkov v MHD na manželov

Bratislava 3. marca (TASR) – Pred Okresným súdom Bratislava IV (OS) pokračuje v stredu (4.3.) proces s dvojicou mladíkov, ktorá mala podľa obžaloby v Bratislave v máji minulého roku napadnúť v MHD manželský pár.

Máte tip? napíšte nám mailom

“V tejto chvíli spisová kancelária OS Bratislava IV v uvedenej trestnej veci neeviduje prekážku v konaní,” uviedol v utorok na otázku TASR hovorca Krajského súdu v Bratislave (KS) Pavol Adamčiak.
Vo veci sa malo konať koncom januára, pojednávanie však bolo zrušené z dôvodu práceneschopnosti zákonnej sudkyne. Predtým sa v prípade pojednávalo koncom novembra 2019.
Napadnutie manželského páru obžalovaný Ondrej A. nepopiera. Stanislav G. trvá na svojej nevine a tvrdí, že chcel poškodenej žene pomôcť. Prokurátorka podľa slov jeho advokáta stiahla obžalobu voči Stanislavovi G. vo výroku, ktorý hovorí o samotnom napadnutí manželského páru. Obžalovaný by tak mal byť už iba zo skutku vydierania, ktorého sa mal dopustiť, keď sa údajne vyhrážal manželskému páru, že ak zavolá políciu, tak ho zlikviduje.
Obžalovaný Ondrej A. mal podľa obžaloby poškodený pár napadnúť. Ku skutku sa priznal, avšak neurobil formálne prehlásenie o vine. To chcel urobiť aj na novembrovom pojednávaní, avšak popri výpovediach svedkov na to nenašla samosudkyňa časový priestor.
Mladíci mali 22. mája 2019 večer v autobuse linky 83 medzi zastávkami SAV a Damborského v Bratislave fyzicky a verbálne napadnúť manželský pár vo veku 50 a 52 rokov, ktorý ich upozornil na hlučné a neslušné správanie. “Zatiaľ čo prvý z dvoch obvinených zavretými päsťami niekoľkokrát udrel oboch manželov a jednému z nich tým spôsobil ťažké zranenia v oblasti hlavy, druhý obvinený sa následne začal manželom vyhrážať zabitím,” spresnila polícia. Po vystúpení z vozidla MHD mali obaja mladíci v blízkosti manželov uviesť, že ak pôjdu na políciu, tak ich zabijú.      Výtržníci spôsobili manželom rôzne zranenia a zlomeniny v oblasti tváre. Dopustiť sa tak mali trestných činov ublíženia na zdraví, vydierania, nebezpečného vyhrážania a výtržníctva. V rámci vyšetrovania sa polícii prihlásili svedkovia, ktorí pomohli objasniť incident.

Prečítajte si tiež:
Tínedžer uviazol v tele bábätká. Za všetko môže vzácny syndróm, ktorým trpí ako jediný na svete
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr.sk

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií