fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pokúsila sa ukrajinská tajná služba o atentát na Putina? Použiť mala kamikadze dron, ktorý však zlyhal

Dron údajne viezol výbušniny s celkovou hmotnosťou 17 kilogramov.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.4.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská tajná služba sa vraj v nedeľu pokúsila zabiť ruského vodcu Vladimira Putina kamikadze dronom. Referuje o tom nemecký denník Bild, ktorý tvrdí, že hoci pokus o atentát zlyhal, ruské úrady to taja.

Dron UJ-22 vraj vzlietol na Ukrajine v nedeľu popoludní. Tento najmodernejší ukrajinský dron stredného doletu môže preletieť až 800 kilometrov, pričom jeho cieľom bol údajne novovybudovaný priemyselný park pri Moskve.

Muž s väzbami na tajných

Bild sa odvoláva na ukrajinského aktivistu Jurija Romanenka, ktorý má údajne úzke väzby na ukrajinské spravodajské služby.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Minulý týždeň naši spravodajskí dôstojníci dostali informácie o Putinovej ceste do priemyselného parku v Rudneve. V súlade s tým vzlietol náš kamikadze dron, ktorý preletel cez celú protivzdušnú obranu Ruskej federácie a zrútil sa neďaleko priemyselného parku,“ uviedol Romanenko na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Havária dronu pri dedine Voroskogo

Dron údajne viezol výbušniny s celkovou hmotnosťou 17 kilogramov.

Bild taktiež poukazuje na to, že viaceré súkromné ​​ruské médiá informovali o havárii dronu UJ-22 pri dedine Voroskogo východne od Moskvy. Miesto havárie je asi 20 kilometrov východne od priemyselného parku Rudnevo.

Prečítajte si tiež:
Putinovi chýba munícia, záložníci tak bojujú lopatami. Na boj zblízka vraj neboli pripravení

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: pokus o atentát, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Pokúsila sa ukrajinská tajná služba o atentát na Putina? Použiť mala kamikadze dron, ktorý však zlyhal © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií