Polárne líšky určené pre módny priemysel: Úbohé zvieratá trpia obezitou a sú zatvorené v malých klietkach. Kožuchy z nich sa predávajú za milióny eur

Polárne líšky určené pre módny priemysel: Úbohé zvieratá trpia obezitou a sú zatvorené v malých klietkach. Kožuchy z nich sa predávajú za milióny eur

Polárne líšky žijú a umierajú v neľudských podmienkach len preto, aby si niekto s poriadnym balíkom peňazí mohol kúpiť “krásny a módny” kožuch…

Kožušina patrí tomu, kto sa s ňou narodí. To, žiaľ, ani v tomto storočí nie je pravidlom a kvôli módnemu priemyslu prichádzajú o život milióny nevinných zvierat. Výnimkou nie sú ani polárne líšky. Tie sú držané v malých klietkach a sú zámerne veľmi prekrmované, aby vyprodukovali čo najviac kožušiny.


Zdroj: Daily Mail

Ročne týchto krásnych zvierat umrie cez stotisíc a to len kvôli ľuďom a ich túžbe vlastniť luxusný kožuch. Aj keď sa mnohé krajiny snažia bojovať so zvieracími farmami, ktoré chovajú zvieratá práve pre potreby módneho priemyslu, no i tak tieto zákazy a boje nie sú schopné tento biznis zastaviť. Napríklad vo Veľkej Británii zakázali podobné zvieracie farmy už pred pätnástimi rokmi, no aj napriek tomu sa tam ročne importuje a predáva takýto tovar vo veľkom. Práve to vedie v súčasnosti k rôznym petíciám, ktoré majú predaj kožuchov a iných produktov vyrobených z kože či kožušiny zvierat zakázať a zároveň majú zabrániť aj prekrmovaniu či vyvražďovaniu nevinných tvorov.

Zdroj: Daily Mail

Polárne líšky, ktoré sa dostali na zvieracie farmy spolupracujúce s módnym priemyslom, sú prekrmované predovšetkým rybím tukom až tak, že sa ich váha pohybuje okolo 20 kilogramov, čo je až pätnásobok toho, čo by vážili vo voľnej prírode. To vedie k tomu, že častokrát nie sú schopné ani len najmenšieho pohybu. Ak by sa teda nejakým zázrakom mohli vrátiť do prírody, neprežili by.

Zdroj: Daily Mail

Najväčšie samce majú “to šťastie,” že sú využívaní ako odovzdávtelia genetického materiálu. Sú nútení páriť sa s najväčšími samicami, aby tak mohli vzniknúť veľké mláďatá. Existujú dokonca aj podozrenia, ktoré hovoria o tom genetickej modifikácii týchto zvierat.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Oscar 2016 a celebrity na červenom koberci. Pozrite sa s nami na ich večerné róby!
Zdroj: Daily Mail
Zdroj: Daily Mail

Stiesnené klietky sú pre zvieratá veľmi depresívny a tak musia na svoju smrť čakať v skutočne hrozných podmienkach.

Zdroj: Daily Mail

Smutným faktom zostáva, že kožušinové výrobky sú stále v kurze a vyrábajú ich aj značky ako Prada či Louis Vuitton. Tieto ale i iné značky spolupracujú so spoločnosťou Saga Fur, ktorá im kožušiny dodáva. Saga Fur má vlastné zvieracie farmy, ktorých je len na území Fínska viac než 900. Spoločnosť sa však od tvrdení, žeby kožušiny pochádzali zo zvierat, ktoré trpeli, či boli choré, dištancuje.

Zdroj: Daily Mail

 

Zdroj: Daily Mail

Google+ Linkedin

Written By :

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.