Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poliaci dodajú Ukrajine tanky Leopard 2, Jasina je optimistický aj v prípade stíhačiek

Hneď ako ukrajinskí vojaci dokončia výcvik, Poľsko pošle Kyjevu tanky Leopard 2.

22.2.2023 (SITA.sk) – Poľsko dodá Ukrajine 14 tankov Leopard 2 v najbližších dvoch až troch týždňoch. Stane sa tak, keď ukrajinskí vojaci dokončia výcvik. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na poľské ministerstvo zahraničia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Hovorca rezortu Łukasz Jasina povedal, že Varšava podporuje poslanie stíhačiek Kyjevu, ale dosiahnutie konsenzu medzi členskými štátmi NATO je ešte vzdialené. „Presne ako to bolo s tankmi, dúfame, že táto koalícia bude dostatočne veľká na to, aby podporovala Ukrajincov stále viac. Stíhačky sú veľmi užitočné v ukrajinskej vojne,“ skonštatoval Jasina s tým, že je v tejto veci stále optimistický.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Sme však členom NATO a chceme dosiahnuť dohodu vo všetkých takýchto otázkach, aby sme sa na tom podieľali spoločne, pretože aliancia je silnejšia, keď sme spolu,“ dodal.

Viac k témam: Leopard 2A4, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Poliaci dodajú Ukrajine tanky Leopard 2, Jasina je optimistický aj v prípade stíhačiek © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií