fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Policajná hliadka sa nestačila diviť. Opitého vodiča za volantom nahradil ešte opitejší spolujazdec

Máte tip? napíšte nám mailom

Prípad z Bardejova šokuje Slovensko.

V pondelok dopoludnia zastavila policajná hliadka v Bardejove osobné vozidlo značky Fiat Palio Weekend, ktoré šoféroval 28-ročný Bardejovčan Jozef. Muži zákona vodiča podrobili dychovej skúške, ktorá ukázala, že Jozef šoféruje pod vplyvom alkoholu. V krvi mal 2, 4 promile. Pri preverovaní informácií sa navyše ukázalo, že muž má zákaz vedenia motorových vozidiel všetkého druhu na 12 mesiacov. Policajti teda Jozefa na mieste zadržala.

V čase zadržania sa vo vozidle nachádzali ďalší traja spolujazdci. Jeden z nich, 28-ročný Matúš sa rozhodol, že si za volant sadne on a tak bude posádka v jazde pokračovať. Policajtom sa ale jeho stav nepozdával a tak ho po niekoľkých minútach zastavili a taktiež podrobili dychovej skúške. Tá preukázala, že Matúš má v krvi ešte viac alkoholu, než jeho kamarát Jozef. Matúš nafúkal až 3,31 promile.

Aby toho nebolo málo, aj pri Matúšovom preverovaní sa zistilo, že má zákaz vedenia motorových vozidiel všetkých druhov až na 75 mesiacov. Matúš bol taktiež mužmi zákona zadržaný. Obaja opití kamaráti boli prevezení na policajnú stanicu, kde ich umiestnili do cely predbežného zadržania. Hrozí im trest odňatia slobody na dva roky.

Prečítajte si tiež:
Nové video SMER-u SD: Fico nevhodne útočí na oponentov a využíva na to aj deti

 

 

Zdroj: https://presov.korzar.sme.sk/c/20868056/opiteho-vodica-zastavila-policia-nahradil-ho-opity-spolujazdec.html

Foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Breathalyzer_on_citizen.jpg

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií