Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Policajný pyrotechnik zneškodnil nevybuchnutú leteckú muníciu (video)

„Následky neodbornej manipulácie s takýmito predmetmi by boli v prípade ich explózie fatálne,“ dodal Szeiff.

5.11.2023 (SITA.sk) – Policajný pyrotechnik zneškodnil nevybuchnutú leteckú muníciu. Podozrivý predmet našiel náhodný okoloidúci v lesnom poraste na ceste medzi Pernekom a Malackami.

Muníciu nebolo možné previesť

„Na miesto nálezu sa dostavil policajný pyrotechnik, ktorý po obhliadke potvrdil, že ide o nevybuchnutú leteckú muníciu, pričom obhliadkou bolo zistené, že ju nie je možné previezť. Z uvedeného dôvodu bolo rozhodnuté, že k jej zneškodneniu dôjde na mieste nálezu,“ informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR v Bratislave Michal Szeiff.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Doplnil, že polícia prijala hlásenie na linke 158 v sobotu 4. novembra, krátko po 16:00. Pyrotechnik rozhodol, že munícia bude zneškodnená v nedeľu 5. novembra, a to vzhľadom na okolnosti i miesto nálezu.

Nález bol zneškodnený

Szeiff tiež uviedol, že polícia vykonala úkony zamerané na ochranu života a zdravia osôb, a nález bol za prísnych bezpečnostných opatrení na mieste zneškodnený.

„V prípade nálezu podobnej munície s ňou v žiadnom prípade nemanipulujte a ihneď informujte políciu tak, ako to urobil aj nálezca v tomto prípade,“ apeluje Szeiff na občanov. „Následky neodbornej manipulácie s takýmito predmetmi by boli v prípade ich explózie fatálne,“ dodal.

Viac k témam: letecká munícia, Munícia, Pyrotechnik
Zdroj: SITA.sk – Policajný pyrotechnik zneškodnil nevybuchnutú leteckú muníciu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií