fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Policajti štyroch krajín vrátane Slovenska zastavili organizovanú skupinu prevádzačov imigrantov

Na svojom facebookovom profile o tom včera informovala polícia Slovenskej republiky. Zadržali 12 podozrivých osôb a 1 milión českých korún.

Akciu pod názvom Long Way policajti odštartovali 11. marca 2019 o šiestej ráno. Akciu spustili na území Slovenska, Česka, Ukrajiny a Poľska. Vykonali 20 domových prehliadok, pri ktorých zaistili viac ako 1 milión českých korún v hotovosti a tiež hotovosť v iných menách. Zadržali aj strelné zbrane, falošné doklady, motorové vozidlá a sušinu rastlinného pôvodu, ktorú plánujú zaslať na expertízu.

Cudzinci mali platiť za cestu z domovskej krajiny do západnej Európy v prepočte približne 19 455 eur.

Polícia zadržala aj 12 podozrivých osôb, ktoré vyšetrovatelia obvinili z trestného činu prevádzačstva. Sedem z nich vzal sudca v Českej republike do väzby. Ak sa obvineným preukáže vina, hrozí im až 10 rokov väzenia. Počas vyšetrovania policajti zistili, že cudzinci mali platiť za cestu z domovskej krajiny do západnej Európy 22 000 USD, čo je v prepočte približne 19 455 eur.

imigranti polícia Slovensko
Zdroj: facebook/policiaslovakia

Organizovaná skupina podľa Polície Slovenskej republiky pozostávala najmenej z 35 členov a mala pôsobiť na území viacerých štátov. Medzi ne patrí Spolková republika Nemecko, Česká republika, Slovensko, Poľsko, Ukrajina a Maďarsko.

Na prípade spolupracovali príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii, príslušníci Úradu hraničnej a cudzineckej polície, detektívi Odboru obchodu s ľuďmi a nelegálnej migrácii Českej republiky a so Štátnou hraničnou strážou Ukrajiny a Hraničnou strážou Poľskej republiky. Na Slovensku zabezpečovala dozor nad vyšetrovaním Okresná prokuratúra Humenné.

Zdroj: facebook.com/policiaslovakia

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií