fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Polícia našla u Kičuru desiatky zlatých tehličiek v hodnote pol milióna eur!

Kajetánovi Kičurovi našli v bezpečnostnej schránke zlaté tehličky.

Máte tip? napíšte nám mailom

Bývalému riaditeľovi Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) Kajetánovi Kičurovi polícia zaistila zlaté tehličky, ktoré našla v bezpečnostnej schránke informujú o tom portál Aktuality.sk.

Kičurov obhajca ďalej pre TV Markíza informoval, že polícia v utorok vykonala zaisťovací úkon v jednej zo slovenských bánk.

K tomuto nálezu sa na tlačovej konferencii vyjadril aj Peter Pellegrini. ,,No tak vidíte, čo sa z toho pána vykľulo. Ja som ho ako predseda vlády zdedil. Nemal som o tom ani tušenia,” uviedol na margo Peter Pellegrini.

Kičura tak čelí obvineniu nielen z korupcie ale aj prania špinavých peňazí. Momentálne je vo vyšetrovacej väzbe sedí už viac ako dva mesiace. Voči jeho obvineniu podal aj sťažnosť, ktorú súd zamietol.

Predražené testy

Po kontrole  Kajetánovi Kičurovi predstavitelia vlády vyčítali nákup 200 tisíc balení rýchlotestov na COVID-19. Firma podľa neho deklarovala, že testy sú odporúčané Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO), ich cena sa pohybuje od 20 do 40 eur a pomohli zvládnuť hlavnú vlnu ochorenia vo Wuchane.

Podľa jeho slov ich vyrába renomovaná čínska firma. Kičura tiež upozornil premiéra, aby vážil slová, po jeho kritike sa firma ostro ohradila.

Prečítajte si tiež:
Silné reči už 10 rokov na scéne. Naše motto je: "Udierame smerom hore"

Syn kúpil byty za státisíce eur

Krištof Kajetán Kičura sa stal vlastníkom dvoch bytov 17. a 18. marca 2020. Kúpnu zmluvu podpísal najneskôr 12. marca. Na liste vlastníctva nie je zapísané žiadne záložné právo, čo signalizuje, že Kičura mladší kupoval byty bez hypotekárneho úveru, uvádza Sme s tým, že ceny bytov sa v lokalite pohybujú v státisícoch eur.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj aktality tvnoviny

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií