Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Polícia nepovolí počas prvého novembrového sviatku dojazd kamiónov, platí však výnimka

Dojazd však povolili na ďalší sviatok, ktorý pripadá na 17. novembra.

30.10.2023 (SITA.sk) – Prezídium Policajného zboru nepovolilo na štátny sviatok 1. novembra dojazd kamiónov z dôvodu dopravno-bezpečnostnej situácie počas štátneho sviatku. Ako ďalej informovalo policajné prezídium, dojazd povolili na ďalší sviatok, ktorý pripadá na 17. novembra.

„Výnimka platí pre všetky nákladné vozidlá na diaľniciach, cestách pre motorové vozidlá, cestách I. triedy a pre medzinárodnú premávku prichádzajúce na územie Slovenskej republiky z niektorých zo susedných štátov, ktorých cieľ cesty, napríklad stanovište vozidla alebo miesto vykládky, je na území Slovenska,“ uviedla policajná hovorkyňa Denisa Bárdyová.

Doplnila, že napriek predmetnej výnimke budú policajti oprávnení zakázať vodičom jazdu na nevyhnutne potrebný čas alebo im prikázať smer jazdy v prípade, ak si to vyžiada bezpečnosť alebo plynulosť cestnej premávky.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Kamióny, policajná hovorkyňa, Štátny sviatok, Zákaz
Zdroj: SITA.sk – Polícia nepovolí počas prvého novembrového sviatku dojazd kamiónov, platí však výnimka © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií