fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

POLÍCIA: Máme toho dosť! Vodičov čakajú najprísnejšie pokuty, pomôže nám nová technika

Cestným pirátom sa bude jazdiť ťažšie. Polícia má plné zuby neustále sa zvyšujúcich priestupkov a ohlásila razantné zmeny.

„Nejdeme sa nikomu prosiť a vyhrážať. Dospeli sme do štádia, že prevencia končí a nastupuje represia voči tým, ktorí si zo zákona o cestnej premávke robia trhací kalendár,” vyhlásil viceprezident PZ Róbert Bozalka na tlačovej konferencii.

Konferenciu zvolali po búrlivom víkende, kedy riešili niekoľko tisíc priestupkov. Podľa informácií uvedených na oficiálnej stránke Polície SR išlo 2 281 vodičov rýchlo, 1 412 vodičov bolo riešených za spôsob jazdy a pod vplyvom alkoholu sedelo za volantom až 146 ľudí.

Polícii tak zjavne došla trpezlivosť a ohlásila nastupujúcu represiu.

polícia
Zdroj: Facebook/PZ SR

„Až do odvolania platia zvýšené opatrenia na cestách, do ktorých sa zapoja policajti aj z iných útvarov. Využijú pritom nielen novú techniku na meranie rýchlosti, ale aj objektívnu zodpovednosť. Pokuty budú udeľované na hornej hranici sadzby. Tento stav bude na cestách trvať dovtedy, pokiaľ sa vodiči nespamätajú.”

Príspevok vzbudil vlnu odozvy nahnevaných Slovákov, ktorí políciu obviňujú z cieľa naplniť si pokutami kasu. Pravdou však ostáva, že cestná premávka je počnúc horúcimi dňami naozaj katastrofálna.

Zdroj: PZ SR

 

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií