Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Polícia preveruje 32 prípadov schvaľovania útoku na Fica. Budeme konať rázne a nekompromisne, tvrdí Šutaj Eštok

Vo všetkých prípadoch bude podľa neho konať Národná kriminálna agentúra.

16.5.2024 (SITA.sk) – Polícia momentálne preveruje 32 prípadov schvaľovania útoku na predsedu vlády Roberta Fica. Informoval o tom minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. Vo všetkých prípadoch bude podľa neho konať Národná kriminálna agentúra.

„Všetci títo ľudia budú zaistení, predvolaní a budú postavení na konfrontáciu so spravodlivosťou a zákonom,“ vyhlásil Šutaj Eštok.

Zároveň vyzval verejnosť, aby „neprilievala olej do ohňa“ v podobe schvaľovania trestného činu alebo vyhrážok smrťou iným osobám. Polícia bude podľa neho totiž preverovať všetky prípady vyhrážok voči verejne činným osobám alebo aj médiám.

„Odkazujem to všetkým, najmä všetkým majstrom sveta za klávesnicou, že budeme konať rázne a nekompromisne,“ dodal minister vnútra.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Streľba na premiéra Roberta Fica (fotografie)

Zobraziť fotogalériu k článku:
Rokovanie Bezpečnostnej rady SR a vlády SR (fotografie)

Viac k témam: Minister vnútra, Predseda vlády, Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej
Zdroj: SITA.sk – Polícia preveruje 32 prípadov schvaľovania útoku na Fica. Budeme konať rázne a nekompromisne, tvrdí Šutaj Eštok © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií