fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Polícia upozorňuje na „tichého zabijaka“, muža a ženu našla otrávených v rodinnom dome (foto)

60-ročný muž bol nájdený v spálni rodinného domu a 65-ročná žena v kúpeľni, polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.1.2023 (Webnoviny.sk) – Polícia v Trenčíne vyšetruje príčiny a okolnosti smrti muža a ženy, ktorých našli v rodinnom dome bez známok života. Ako na sociálnej sieti informovala trenčianska krajská polícia, na základe predbežnej správy z vykonanej súdnej pitvy bola príčinou smrti intoxikácia oxidom uhoľnatým.

Lekár cudzie zavinenie nevylúčil

60-ročný muž bol nájdený v spálni rodinného domu a 65-ročná žena v kúpeľni. Polícia vykonala v dome prehliadku a miesto činu dôkladne zadokumentovala,“ popisuje udalosť polícia s tým, že poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Trenčíne začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Obhliadajúci lekár cudzie zavinenie nevylúčil a nariadil vykonanie súdnej pitvy.

“Tichý zabijak”

Polícia žiada verejnosť o obozretnosť. „Ak máte doma krb, kotol, prípadne plynový ohrievač, mali by ste vedieť o “tichom zabijakovi”, ktorý môže spôsobiť aj smrť. Oxid uhoľnatý je smrteľne nebezpečný plyn, a to z dôvodu, že nemá žiadny zápach a nie je ho ani vidieť. Pri nedostatku kyslíka obsah oxidu uhoľnatého stúpa na nebezpečnú úroveň a vo vzduchu vzniká zmes, ktorá je nebezpečná pre naše zdravie a život. Ak sa človek vystaví vysokej koncentrácii oxidu uhoľnatého vo vzduchu, môže to viesť k okamžitej zástave dýchania,“ objasňuje polícia s tým, že je potrebné dbať na pravidelnú údržbu kotla a čistenie komína.

Prečítajte si tiež:
Na ceste II/520 sa zrazili tri autá, nehodu neprežila 32-ročná žena (foto)

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Otrávenie, Oxid uhoľnatý, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia upozorňuje na „tichého zabijaka“, muža a ženu našla otrávených v rodinnom dome (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií