Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Polícia v Martine obvinila vodiča z bezohľadnej jazdy, ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky

Nerešpektoval pokyny hliadky a nereagoval na výstražné znamenia.

1.8.2023 (SITA.sk) – Martinská polícia obvinila z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia 31-ročného muža z okresu Martin, ktorý svojho bezohľadnou jazdou na ceste z obce Bystrička do Martina a neskôr aj po Kollárovej ulici v Martine ohrozoval účastníkov cestnej premávky.

Nerešpektoval pokyny

O podrobnostiach prípadu informovala žilinská krajská polícia na sociálnej sieti. Vodič za volantom osobného auta Volkswagen Passat nerešpektoval pokyny hliadky pohotovostnej motorizovanej jednotky, nereagoval na výstražné svetelné a zvukové znamenia či policajné výzvy z megafónu.

„Vodič nezastavil ani vtedy, keď mu bola vytvorená prekážka a unikal ďalej cez ostrovček na ceste. Vošiel na čerpaciu stanicu, kde prednou časťou narazil do obrubníka a poškodil vozidlo. Následne sa ho podarilo zastaviť,“ uviedla polícia.

Kládol aktívny odpor

Vodič bol agresívny a kládol aktívny odpor. Policajti preto použili v zmysle zákonných podmienok donucovanie prostriedky.

„Šetrením bolo zistené, že muž nie je držiteľom vodičského oprávnenia a bol mu uložený trikrát zákaz činnosti viesť motorové vozidlo. Na mieste bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom,“ dodala polícia.

Viac k témam: Cestná premávka, Ohrozovanie, Prečin marenia výkonu, žilinská polícia
Zdroj: SITA.sk – Polícia v Martine obvinila vodiča z bezohľadnej jazdy, ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií