Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Polícia začala rozoberať protestný stanový tábor na Kalifornskej univerzite v Los Angeles, demonštranti sa bránili dáždnikmi (video)

Izrael a jeho podporovatelia označujú univerzitné protesty za antisemitské.

2.5.2024 (SITA.sk) – Polícia odstránila barikády a začala s demontážou opevneného tábora propalestínskych demonštrantov v areáli Kalifornskej univerzity v Los Angeles (UCLA) po tom, čo stovky demonštrantov odmietli napriek jej výzvam odísť. Muži zákona strávili hodiny hrozbami zatknutím, ak sa ľudia nerozídu.

Demonštranti s dáždnikmi, ktoré držali ako štíty, sa postavili policajtom a navzájom sa vyzývali, aby boli pripravení s vodou, ak polícia použije slzný plyn. Napätá situácia na UCLA sa odohrala pritom len noc po násilnom strete vyvolanom oponentmi propalestínskych demonštrantov.

Protestné stanové tábory vyrástli v areáloch viacerých univerzít naprieč Spojenými štátmi. Demonštranti vyzývajú univerzity, aby prestali podnikať s Izraelom a spoločnosťami, ktoré podľa nich podporujú vojnu v Pásme Gazy. Izrael a jeho podporovatelia označujú univerzitné protesty za antisemitské.

Police enter UCLA encampment. Flash bangs, pepper spray deployed.
LA Jewish residents decided to come out, and confront the terrorists – which finally prompted UCLA to allow the police to do their job.

The mostly peaceful protest has turned violent. pic.twitter.com/b1wipf5Y8t

— Sara Rose 🇺🇸🌹 (@saras76) May 2, 2024

Toto študentské protestné hnutie, ktoré je najväčšie v tomto storočí, sprevádzajú v posledných dňoch policajné zásahy. V utorok v noci newyorská polícia zasiahla na Kolumbijskej univerzite, kde demonštranti obsadili jednu z akademických budov, a protest rozohnala.

Podľa štatistík agentúry AP od 18. apríla zatkli na 30 školách v USA viac ako 1 600 ľudí.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Protesty, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Polícia začala rozoberať protestný stanový tábor na Kalifornskej univerzite v Los Angeles, demonštranti sa bránili dáždnikmi (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií