Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Polícia začala trestné stíhanie pre požiar školy na Skalickej ceste, žiak pri podpaľovaní zahynul

 Požiar školy pre mimoriadne nadané deti vypukol v sobotu 1. júla v ranných hodinách a bol spôsobený úmyselne.

3.7.2023 (SITA.sk) – V súvislosti s požiarom školy na Skalickej ceste v Bratislave začal vyšetrovateľ trestné stíhanie pre zločin poškodzovania cudzej veci a prečin usmrtenia. Informovala o tom bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková. Požiar školy pre mimoriadne nadané deti vypukol v sobotu 1. júla v ranných hodinách a bol spôsobený úmyselne. Po jeho uhasení našli hasiči v zhorených priestoroch školy telo bez známok života.

„Dnešným dňom si prípad na základe príkazu riaditeľa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave prevzala krajská kriminálka,“ uviedla Šimková.

Podľa medializovaných informácií pri požiari zahynul 18-ročný žiak predmetnej školy, ktorý oheň založil úmyselne. Požiaru školy predchádzalo úmyselné podpálenie viacerých vozidiel na Pestovateľskej ulici. Škola je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

Viac k témam: Podpaľač, Požiar, Trestné stíhanie, Úmrtie
Zdroj: SITA.sk – Polícia začala trestné stíhanie pre požiar školy na Skalickej ceste, žiak pri podpaľovaní zahynul © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií