Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Polícia zadržala mužov, ktorí v Nitre okrádali deti a vyhrážali sa im dorezaním mačetou

Deťom sa vyhrážali, že ak im nedajú peniaze, dorežú ich mačetou. 

7.7.2023 (SITA.sk) – Nitrianski kriminalisti odhalili a zadržali páchateľov, ktorí v centre Nitry okrádali malé deti. Na sociálnej sieti o tom informuje nitrianska krajská polícia.

Hrozí im 12 rokov

V prvom prípade oslovili dvojicu kamarátov vo veku 12 a 13 rokov dvaja mladí muži pred obchodným centrom. Pýtali od nich po päť eur a vyhrážali sa, že inak ich dorežú mačetou. Podozrivý mal pritom jednu ruku za chrbtom, a vzbudzoval tak u detí obavu, že má naozaj zbraň. Poškodení preto vydali každý po päť eur a páchatelia z miesta ušli.

O skutku sa polícia dozvedela prostredníctvom médií a okamžite začala konať. V pondelok 3. júla bolo začaté trestné stíhanie a už na druhý deň policajti vypočúvali podozrivých.

„Obaja muži vo veku 16 a 20 rokov boli obvinení zo zločinu lúpeže, za ktorý hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov,“ uviedla v statuse polícia.

Chlapcovi ukradli peňaženku

Počas vyšetrovania prvého prípadu vyšlo najavo, že podobným spôsobom sa snažil 16-ročný páchateľ z prvej lúpeže spolu s 22-ročným komplicom obrať chlapca na zastávke na Sládkovičovej ulici.

Drzo ho oslovili a pýtali si peňaženku. Tú mu potom vytrhli a ušli. Poškodený 14-ročný chlapec sa však nedal a bežal za páchateľmi. Aj napriek jeho snahe sa mu však dvojica podozrivých stratila v priľahlých uliciach.

„16-ročný Erik a 22-ročný Ivan boli vyšetrovateľom obvinení zo zločinu krádeže na chránenej osobe. V prípade dokázania viny hrozí za tento trestný čin trest odňatia slobody na tri až desať rokov,“ dodala na záver polícia.

Viac k témam: Deti, Väzenie, Zlodeji
Zdroj: SITA.sk – Polícia zadržala mužov, ktorí v Nitre okrádali deti a vyhrážali sa im dorezaním mačetou © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií