fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Predávajú ich ako tovar! Prečo sa poľské matky zriekajú novorodencov za tisíce eur?

Matky predávajú svoje deti za tisíce eur. Poľskej televízii sa podaril odhaliť nelegálny obchod s deťmi, ktorý pobúril svet. 

Máte tip? napíšte nám mailom

Všetky ženy na celom svete sa tešia, kedy odídu z pôrodnice, aby priviezli svoje dieťa domov medzi ostatných členov rodiny. Na povrch však vyplával škandál, ktorý vysvetľuje, že niektoré ženy svoje deti jednoducho nechcú. Ba čo viac, sú ochotné ich predať len kvôli tomu, aby si na účet pripísali tisícky eur.

Matky sa vzdávajú detí za peniaze

Poľská televízia TVN24 v stredu informovala o tom, že v Poľsku sa rodí približne 5-tisíc detí, ktoré sa do svojich rodín nedostanú. Dôvodom je masový obchod. Deti sú buď určené na nelegálny predaj na čiernom trhu alebo si ich priamo objednávajú manželské páry, ktoré nemôžu mať deti.

Nájsť matky, ktoré dokazujú, že obchod s deťmi existuje, bolo pre reportérov televízie jednoduché. „Stačilo zadať danú frázu do vyhľadávača,“ povedala Monika Gawrońská-Mrózová. Keď sa registrovali na jednom z portálov, v priebehu pár hodín im napísali desiatky žien.

Poľská vláda chce zmeniť zákon, aby za takéto „nelegálne adopcie“ hrozilo päť rokov väzenia. Reportéri v odvysielanej relácii hovorili s dvoma ženami, ktoré rodia deti za peniaze. Natočili ich skrytou kamerou, no meno, tvár ani skutočný hlas nezverejnili.

Prečítajte si tiež:
V rakúskom turistickom stredisku St. Wolfgang sa koronavírusom nakazilo 62 zamestnancov hotelov

Jedna z nich bola práve v ôsmom mesiaci „zaplateného“ tehotenstva, no už bola rozhodnutá pre ďalšie. Jej vyjadrenie vás zrejme šokuje a možno by ste si povedali, že niečo také nie je reálne vo vyspelej krajine, a už vôbec nie v krajine, ktorá sa prezentuje ako silne veriaca.

Matky sa zriekajú svojich detí za peniaze. Zdroj: Pixabay.com

Stačí päť rokov väzenia?

„Keby som vedela skôr, že niečo také je v Poľsku možné, neopravovala by som dom po babke, ale rozhodla by som sa dvakrát a kúpila si hotový byt. Mala by som splatené dlhy a svätý pokoj,“ hovorí.

Matky si v Poľsku za jedno dieťa pýtajú od 23 do 35-tisíc eur. Rodičia, ktorí si dieťa kúpia sa automaticky stávajú jeho zástupcami. Matka, ktorá porodila dieťa, však musí označiť kupujúceho muža za biologického otca.

Benzín do ohňa pridáva aj vláda konzervatívnej strany Právo a spravodlivosť (PiS), ktorá dlhodobo obmedzuje možnosti umelého oplodnenia. Ich obmedzovanie zrejme vedie k rozkvetu masového obchodovania s deťmi.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj dennikn
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií