fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poľskí lídri diskutujú o možnosti dodania tankov Ukrajine, Varšava však do toho sama nepôjde

Pri takomto rozhodnutí je treba vziať do úvahy aj bezpečnosť Poľska, zdôraznil poradca poľského prezidenta.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.1.2023 (Webnoviny.sk) – Poľský prezident Andrzej Duda, premiér Mateusz Morawiecki a niekoľkí ministri sa v pondelok stretávajú, aby prediskutovali bezpečnostné záležitosti.

Prezidentský poradca Paweł Szrot uviedol, že na agende stretnutia je aj požiadavka Kyjiva o dodanie tankov Leopard 2 nemeckej výroby, ktoré okrem iných používa aj Poľsko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ak by sa Varšava rozhodla odovzdať obmedzený počet tankov Leopard, bolo by to „iba v rámci širokej dohody a záväzku iných krajín, ktoré tieto tanky majú“, vysvetlil Szrot.

Zdôraznil, že pri takomto rozhodnutí je treba vziať do úvahy aj bezpečnosť Poľska.

Morawiecki v sobotu povedal, že sa s Dudom zapojili do medzinárodných rozhovorov „širšej koalície“ o ťažkých tankoch pre Ukrajinu, ale že Varšava nebude postupovať v potenciálnych dodávkach sama.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, tanky
Zdroj: Webnoviny.sk – Poľskí lídri diskutujú o možnosti dodania tankov Ukrajine, Varšava však do toho sama nepôjde © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií