Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poľsko kúpi dve švédske lietadlá včasného varovania a kontroly, posilní tým východné krídlo NATO

Poľsko plánuje tento rok vynaložiť zhruba štyri percentá jeho hrubého domáceho produktu na obranu, aby zmodernizovalo svoje ozbrojené sily.

25.7.2023 (SITA.sk) – Poľsko podpísalo zmluvu o kúpe dvoch švédskych lietadiel včasného varovania a kontroly Saab 340 AEW-300 za zhruba 600 miliónov švédskych korún.

Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to oznámil poľský minister obrany Mariusz Błaszczak. Stroje podľa neho posilnia východné krídlo NATO a poľský vzdušný priestor sa stane bezpečnejším. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Zmluva okrem lietadiel s pokročilým radarom Erieye zahŕňa aj pozemné vybavenie a vnútrozemské logistické a podporné služby, uviedla spoločnosť Saab vo vyhlásení.

Poľsko plánuje tento rok vynaložiť zhruba štyri percentá jeho hrubého domáceho produktu na obranu, aby zmodernizovalo svoje ozbrojené sily.

Viac k témam: poľská armáda, Saab 340 AEW-300
Zdroj: SITA.sk – Poľsko kúpi dve švédske lietadlá včasného varovania a kontroly, posilní tým východné krídlo NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií