fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poľsko nečaká na Slovensko a už rozhodlo, či pošle stíhačky MiG-29 na Ukrajinu

Hovorca poľskej vlády Piotr Müller povedal, že niektoré ďalšie krajiny, ktoré majú MiG-y, ich tiež prisľúbili Kyjevu, no nemenoval ich.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.3.2023 (SITA.sk) – Poľsko v najbližších dňoch odovzdá Ukrajine prvé štyri stíhačky MiG-29 a ďalšie poskytne neskôr po ich kontrole. Celkovo by ich mal byť tucet. Vo štvrtok to oznámil poľský prezident Andrzej Duda.

Žiadosť o bojové lietadlá

Poľsko by sa tak stalo prvou členskou krajinou Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), ktorá by splnila čoraz naliehavejšie žiadosti ukrajinskej vlády o bojové lietadlá.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Duda sa nevyjadril, či podobný krok spravia aj ďalšie krajiny, no agentúra AP pripomína, že podobný krok avizovalo aj Slovensko, ktoré by na Ukrajinu mohlo poslať svoje nepoužívané MiG-y.

Prísľub Kyjevu

Hovorca poľskej vlády Piotr Müller v stredu povedal, že niektoré ďalšie krajiny, ktoré majú MiG-y, ich tiež prisľúbili Kyjevu, no nemenoval ich.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Duda krok oznámil počas spoločnej tlačovej konferencie s českým prezidentom Petrom Pavlom. Lietadlá, ktoré Poľsko pošle na Ukrajinu, podľa neho nahradia juhokórejskými strojmi FA-50 a americkými F-35.

Viac k témam: Poľský prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačky MiG-29, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Poľsko nečaká na Slovensko a už rozhodlo, či pošle stíhačky MiG-29 na Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Extrémne horúčavy atakovali Európu, rekordy padali od polárneho kruhu až po sever Afriky
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií