fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poľsko sa pridalo k Slovensku a dodalo Ukrajine prvú várku stíhačiek MiG-29

Minulý mesiac poľský prezident Andrzej Duda povedal, že Varšava odovzdá Ukrajine prvé štyri stíhačky MiG-29.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.4.2023 (SITA.sk) – Poľsko už Ukrajine doručilo prvú várku stíhačiek MiG-29. Šéf medzinárodného odboru úradu poľského prezidenta Marcin Przydacz to povedal v rozhovore pre poľské rádio RMF FM.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

“Podľa mojich informácií je tento proces už ukončený, teda prevod tejto prvej časti. O prípadnej ďalšej podpore sa samozrejme bude hovoriť,” cituje Przydacza denník The Guardian. Presný počet strojov ale neposkytol. Minulý mesiac poľský prezident Andrzej Duda povedal, že Varšava odovzdá Ukrajine prvé štyri stíhačky MiG-29.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Kyjev vyzval svojich spojencov, aby jeho silám poskytli stíhačky na obranu vzdušného priestoru počas vojny na Ukrajine aj pre účinnejšie protiútoky proti ruským silám na jej území. Stíhačky zatiaľ Ukrajine poskytli len Poľsko a Slovensko.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2023/03/a-o-dostane-slovensko-od-usa-za-mig-y-29-pre-ukrajinu.mp4

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačky MiG-29
Zdroj: SITA.sk – Poľsko sa pridalo k Slovensku a dodalo Ukrajine prvú várku stíhačiek MiG-29 © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií