fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poľsko si predvolalo ruského veľvyslanca, dôvodom sú vyhrážky voči ambasádorovi v Moskve

Astachov tvrdil, že zavraždenie veľvyslanca v odvete „za nepriateľské kroky … je súčasťou rámca medzinárodného práva”. 

Máte tip? napíšte nám mailom

5.5.2023 (SITA.sk) – Poľské ministerstvo zahraničných vecí si v piatok predvolalo ruského veľvyslanca, aby mu odovzdalo protest po tom, ako bývalý ruský predstaviteľ naznačil, že by bolo akceptovateľné zavraždiť poľského ambasádora v Rusku.

Škola pre deti ruských diplomatov

Bývalý ruský detský ombudsman Pavel Astachov, ktorý tento post zastával v rokoch 2009 až 2016, sa takto vyjadril v televíznom programe moderovanom ruským propagandistom Vladimirom Solovjovom.

S Astachovom Solovjov diskutoval po tom, ako poľské úrady zabrali budovu školy vo Varšave, ktorá slúžila deťom ruských diplomatov.

Astachov tvrdil, že zavraždenie veľvyslanca v odvete „za nepriateľské kroky … je súčasťou rámca medzinárodného práva”. „Učili ma to v škole KGB na fakulte kontrarozviedky,” dodal.

Výzva k trestnému stíhaniu

Poľské ministerstvo zahraničných vecí vo vyhlásení uviedlo, že si predvolalo ruského veľvyslanca v Poľsku Sergeja Andrejeva a odovzdalo mu protestnú nótu v súvislosti s vyjadrením Astachova „vyzývajúcim na zavraždenie veľvyslanca Poľskej republiky v Moskve”.

„Poľská strana rozhodne protestovala proti tejto situácii a vyzvala na okamžité trestné stíhanie a bezodkladné potrestanie páchateľa,” uviedol hovorca poľského rezortu zahraničia Lukasz Jasina.

Prečítajte si tiež:
Najvyšší americkí a ukrajinskí vojenskí predstavitelia diskutovali o situácii na bojisku a potrebách ukrajinskej armády

Zdroj: SITA.sk – Poľsko si predvolalo ruského veľvyslanca, dôvodom sú vyhrážky voči ambasádorovi v Moskve © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií