fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poľsko zatklo cudzinca podozrivého zo špionáže pre Rusko, získaval informácie o kritickej infraštruktúre

Podľa prokuratúry v meste Gdansk podozrivý získaval a zhromažďoval informácie o kritickej infraštruktúre.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.3.2023 (SITA.sk) – V Poľsku zatkli zahraničného občana na základe obvinenia, že vykonával špionáž pre Rusko. Uviedla to v pondelok poľská prokuratúra v meste Gdansk, ktorá konštatovala, že podozrivého zadržali 21. marca.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zistenia v tomto prípade ukazujú, že podozrivý konal v prospech ruskej spravodajskej služby získavaním a zhromažďovaním informácií … o kritickej infraštruktúre,” vyjadrila sa prokuratúra. „Získané informácie odovzdával ruskej spravodajskej službe,” dodala.

Podozrivému v prípade usvedčenia hrozí do desať rokov väzenia. Informuje o tom portál news.sky.com.

Vojna na Ukrajine zhoršila už skôr napäté vzťahy medzi Poľskom a Ruskom na ešte hlbšie negatívne úrovne. Varšava tvrdí, že je opakovane terčom ruskej špionáže a dezinformácií.

Viac k témam: Kritická infraštruktúra, Ruská špionáž, rusko-ukrajinský konflikt, Špión
Zdroj: SITA.sk – Poľsko zatklo cudzinca podozrivého zo špionáže pre Rusko, získaval informácie o kritickej infraštruktúre © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií