Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poľský prezident vyzval ostatných členov NATO na zvýšenie obranných výdavkov,

Členovia NATO sa v roku 2014 dohodli na zvýšení svojich výdavkov na obranu na 2 % HDP po tom, ako Rusko anektovalo ukrajinský polostrov Krym.

11.3.2024 (SITA.sk) – Poľský prezident vyzval ostatných členov Severoatlantickej aliancie, aby zvýšili svoje výdavky na obranu na 3 percentá hrubého domáceho produktu (HDP), keďže Rusko pokračuje vo vojne proti Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Prezident Andrzej Duda sa takto vyjadril vo Varšave aj v článku pre denník The Washington Post. Jeho výzva prišla v predvečer návštevy Bieleho domu, kde Dudu a poľského premiéra Donalda Tuska v utorok prijme americký prezident Joe Biden.

„Ruské imperialistické ambície a agresívny revizionizmus tlačia Moskvu k priamej konfrontácii s NATO, so Západom a v konečnom dôsledku s celým slobodným svetom,“ povedal Duda.

Členovia NATO sa v roku 2014 dohodli na zvýšení svojich výdavkov na obranu na 2 % HDP po tom, ako Rusko anektovalo ukrajinský polostrov Krym.

Viac k témam: Americký prezident, poľský premiér, Poľský prezident, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Poľský prezident vyzval ostatných členov NATO na zvýšenie obranných výdavkov, © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií