fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poltár rozdelí medzi občanov na projekty 20-tisíc eur, stanovená je aj maximálna výška na jeden projekt

Hlavným prínosom participatívneho rozpočtu je možnosť ľudí pomáhať svojou aktivitou zlepšovať situáciu v meste.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.2.2023 (SITA.sk) – Celková suma, ktorú mesto Poltár v tomto roku v rámci participatívneho rozpočtu rozdelí medzi občanov a ich projekty je 20-tisíc eur, pričom maximálna výška na podporu jedného projektu je 2 500 eur.

Najviac po dva projekty

Radnica o tom informuje na svojej webovej stránke s tým, že v rámci mestských častí Zelené a Slaná Lehota sa môžu schváliť najviac po dva projekty. Projekty môžu záujemcovia podávať do 31. marca.

Hlavným prínosom participatívneho rozpočtu je možnosť ľudí pomáhať svojou aktivitou zlepšovať situáciu v meste.

Zapojenie občanov

„Cieľom tohto rozpočtu je, aby sa občan sám zapojil do života mesta. Môže ovplyvniť, čo sa bude diať. Zároveň sa posilní otvorenosť, transparentnosť a efektívnosť mestskej samosprávy,“ povedal primátor mesta Peter Sitor.

Medzi oblasti, ktoré budú podporené, patria aktívne občianstvo, verejné priestranstvá, životné prostredie, kultúra, deti a mládež, rodina, seniori, sociálna oblasť, rozvoj cestovného ruchu, šport, voľnočasové aktivity či propagácia mesta. Prerozdelením financií na jednotlivé návrhy sa po 31. marci bude zaoberať mestské zastupiteľstvo.

Prečítajte si tiež:
Lesný požiar v katastri obce Malá Lodina si už vyžiadal nasadenie 70 hasičov, pomáhajú aj vrtuľníky

Viac k témam: Primátor mesta Poltár, Projekty
Zdroj: SITA.sk – Poltár rozdelí medzi občanov na projekty 20-tisíc eur, stanovená je aj maximálna výška na jeden projekt © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií